Przetasowania w służbie cywilnej. Ilu osobom wygasły stosunki pracy?

Z danych przedstawionych przez kancelarię premiera w związku z zapisami nowelizacji ustawy o służbie cywilnej wynika, że 212 osobom zajmującym dotychczas wyższe stanowiskach w służbie cywilnej wygasły stosunki pracy; na inne stanowiska przeniesiono 293 osoby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przetasowania w służbie cywilnej. Ilu osobom wygasły stosunki pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2016 14:17


Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej weszła w życie 22 stycznia. Stanowi ona, że stosunki pracy z osobami zajmującymi wyższe stanowiska w służbie cywilnej, wygasną po upływie 30 dni od dnia wejścia nowelizacji w życie - jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy.

Jak poinformował na stronach internetowych Departament Służby Cywilnej kancelarii premiera 22 stycznia, czyli w dniu wejścia w życie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, wyższe stanowiska w SC zajmowało łącznie 1580.

Od 23 stycznia do 22 lutego wygasły stosunki pracy 212 osobom, które zajmowały wyższe stanowiska; przeniesiono z wyższego stanowiska na inne 293 osoby.

Według informacji departamentu powołano na wyższe stanowisko 1124 osób spośród członków korpusu służby cywilnej, a spoza członków korpusu służby cywilnej 131 osób. 23 lutego na wyższych stanowiskach zatrudnionych było 1376 osób.

Wyższe stanowiska w służbie cywilnej to: dyrektor generalny urzędu; dyrektor i zastępca dyrektora departamentu lub komórki równorzędnej w KPRM, ministerstwie i urzędzie centralnym; dyrektor i zastępca dyrektora wydziału lub komórki równorzędnej w urzędzie wojewódzkim; wojewódzki lekarz weterynarii i jego zastępca; kierujący komórką organizacyjną i jego zastępca w Biurze Nasiennictwa Leśnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.