Przedszkolanka, ochroniarz, polityk, a także komik. Te zawody przerażają najbardziej

Istnieją zawody, które wzbudzają powszechne przerażenie. Sprawdźcie, których prac ludzie boją się najbardziej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedszkolanka, ochroniarz, polityk, a także komik. Te zawody przerażają najbardziej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 lis 2014 6:17


Serwis CareerBuider stworzył listę dziesięciu najbardziej przerażających zawodów. Okazuje się, że największy strach budzi profesja polityka. Wszystko dlatego, że zawód ten wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Poza tym można bardzo szybko zostać zdyskredytowanym.

Czytaj też: 25 najdziwniejszych zawodów świata

Na drugim miejscu znalazł się mikrobiolog zajmujący się walką z zaraźliwymi chorobami. W tym wypadku najbardziej przeraża kontakt z zarazkami, a także możliwość zarażenia nie tylko siebie, ale także rodziny i przyjaciół.

Respondenci nie chcieliby także zatrudniać się jako ochroniarze na koncercie gwiazdy muzyki pop. Przeraża ich myśl, że mogliby utknąć w tłumie rozszalałych i rozwrzeszczanych nastolatek.

Według ankietowanych lęk wzbudza także posada nauczyciela w przedszkolu. Dlaczego? Ponieważ w tej pracy ma się stały kontakt z nieznośnymi dziećmi, a także z rozsiewanymi przez nie bakteriami. Poza tym kształtowanie młodych umysłów to bardzo odpowiedzialne zadanie.

Czytaj też: Wyobraźnia pracownika nie zna granic. Oto dziesięć najbardziej zdumiewających powodów nieobecności w pracy

Praca w wydziale kryminalistyki również odstrasza ankietowanych. Strach wywołuje kontakt z krwią oraz wstyd, który odczuwają pracownicy, gdy tłumaczą znajomym, że posada nie ma wiele wspólnego z pracą w CSI. Trener zwierząt – tego zawodu też nie chcieliby wykonywać respondenci ze względu na ryzyko pogryzienia i alergii.

Praca w ciszy ze zwłokami przeraża, dlatego respondenci nie zatrudniliby się w zakładzie pogrzebowym. Ankietowani boją się także pracy na wysokościach, w związku z czym nie mogliby być pracownikami telekomunikacji, którzy pracują na masztach telekomunikacyjnych.

Czytaj też: Oto zawody, w których najdłużej czeka się na podwyżkę. Kto ma najgorzej?

Przerażające są także wystąpienia publiczne, a za co za tym idzie – zawód komika. Poza tym można zostać upokorzonym, gdy nikt nie będzie się śmiał z żartów. Najbardziej przerażającą dziesiątkę zamyka zawód rodzica. Według respondentów jest on związany ze wszystkimi nieprzyjemnymi elementami towarzyszącymi powyższym pracom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Czytelnik 2014-11-21 11:49:57

Serwis CareerBuider wie jak się nazywa posada nauczyciela w przedszkolu, kopiujący listę "jk" już nie, pisząc w tytule zawód przedszkolanka...