×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przebranżowienie w IT to już codzienność. Trafiają tam nawet masażyści i lekarze

  • jk
  • Opublikowano: 7 maj 2022 0:01

O zmianę zawodu i zwrot w karierze jest dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Potwierdzają to przykłady osób, które wzięły sprawy w swoje ręce. Masażysta, operator elektrowni jądrowej, lekarz czy protetyk słuchu znaleźli pracę w sektorze IT.

Przebranżowienie w IT to już codzienność. Trafiają tam nawet masażyści i lekarze
Firmy technologiczne nieustannie szukają nowych specjalistów, by zaspokoić potrzeby własne oraz swoich klientów (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • By uzupełnić braki kadrowe, firmy IT tworzą własne akademie o różnym profilu i poziomie zaawansowania. To dzięki nim osoby spoza sektora IT, a także te już na nim działające i chcące poszerzyć umiejętności, mają szansę to zrobić.
  • Aleksander Denis, który z wykształcenia jest operatorem elektrowni jądrowej, od miesięcy pracuje jako test engineer kierujący siedmioosobowym zespołem oraz jako business analyst w GlobalLogic.
  • Takich historii jest więcej. Aldona Pawlak, która z zawodu jest protetykiem słuchu, pracuje jako junior developer w firmie KLG Solutions. Jest absolwentką Codecool - pracę znalazła za pośrednictwem szkoły.

Praca w IT kusi. Trudno wytypować inny sektor, w którym liczba ofert pracy rośnie regularnie od pięciu kolejnych kwartałów, a zarobki na stanowiskach juniorskich przekraczają znacznie te oferowane w innych profesjach.

Firmy technologiczne nieustannie szukają nowych specjalistów, by zaspokoić potrzeby własne oraz swoich klientów. To przekłada się na coraz lepsze warunki zatrudnienia i liczne benefity - korzyści, których osoby zatrudnione w innych profesjach nie znajdują u siebie i które coraz mocniej zachęcają do zmiany zawodu.

Operator elektrowni i masażysta w branży IT

Pomimo dużej popularności studiów związanych z informatyką programistów nadal brakuje. Firmy IT postanowiły więc zaangażować chętnych do dzielenia się posiadaną wiedzą inżynierów i ekspertów, by tworzyć własne akademie o różnym profilu i poziomie zaawansowania. To dzięki nim osoby spoza sektora IT, a także te już na nim działające i chcące poszerzyć umiejętności, mają szansę to zrobić. Z korzyścią dla obu stron.

Czytaj też: Oni rządzą na rynku pracy. Zarabiają ponad 23 tys. zł, a będą jeszcze więcej

Przykładem jest Aleksander Denis, który z wykształcenia jest operatorem elektrowni jądrowej, ale od miesięcy pracuje jako test engineer kierujący siedmioosobowym zespołem oraz jako business analyst. W zmianie pomógł mu Students Development Program realizowany wspólnie przez Politechnikę Koszalińską oraz firmę technologiczną GlobalLogic.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Przebranżowienie w IT to już codzienność. Trafiają tam nawet masażyści i lekarze
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jagna 2022-05-14 21:05:41

    IT to tak szeroka branża, że się nie ma co dziwić. Sama się zastanawiam nad przejściem do it, ale póki co czytam tu i ówdzie na ten temat:edge1s. com/pl/ blog/devops-engineer -kto-to-zarobki/?p=3272 i jakiś tam obraz mi się klaruje.

  • Tobiasz 2022-05-09 08:19:21

    Bajki, praca w IT to nie tylko pięciocyfrowe kwoty dla specjalistów. To w 80% entry level jobs płacone jak w innych branżach. Większość tych osób nigdy wyżej nie podskoczy. Specjaliści uczą się cały czas, wypadasz z obiegu na dwa - trzy lata i jest po tobie. Jak w większości zawodów technicznych jest top który kroi dobre pieniądze i przeciętniacy którzy tłuką masówkę i żadne szkolenia tego nie zmienią.

  • dasg 2022-05-08 23:19:30

    Za to ja chce sie uwolnic od IT i w ogole od etatu. Jesli ktos chce pracowac w IT to musi miec swiadomosc, ze wymaga to ciaglej nauki, a najgorsze jest to, ze ta nauka na dlugo nie wystarcza i po kilku(nastu) latach nabyta wiedza juz sie nie przydaje. Trzeba sie znowu uczyc. Przy czym nauka ta jest frustrujaca bo to mniej wiecej tak jakby zawodowemu kierowcy dawac co pare lat zupelnie inny samochod, ktorym steruje sie inaczej. A to zamienia miejscami gaz z hamulcem, a to zamiast kierownicy beda lejce... No i jeszcze zmienia ruch na lewostronny ale pozniej jednak wroca do prawostronnego, a pozniej to w miastach po lewej a poza po prawej... Pol biedy jesli caly dochod w wytwarzanego oprogramowania zostaje we wlasnej kieszeni, ale tak maja nieliczni. Generalnie, po cwiercwieczu programowania mam serdecznie dosc. Mam wrazenie jakbym sie krecil w jakims kieracie, robiac caly czas to samo.

  • Codecool 😜 2022-05-08 16:12:33

    Srały muchy będzie wiosna 🤣 reklama szkoły i tyle. Szkoła pomogła znaleźć pracę 🤣 yes yes yes

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA