×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Progroup buduje kolejną fabrykę w Polsce. Będą nowe miejsca pracy

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 lut 2021 13:44

Progroup, jeden z producentów tektury falistej w Europie, rozpoczyna budowę kolejnej fabryki w Polsce, w której planuje zatrudnić 50 osób.

Progroup buduje kolejną fabrykę w Polsce. Będą nowe miejsca pracy
W nowej fabryce Progroup zatrudnienie znajdzie ponad 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz stażystów (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Na terenie obecnej fabryki w Strykowie powstaje już dwunasty zakład produkcyjny formatów tektury falistej firmy Progroup, który zarazem będzie trzecią fabryką w Polsce - o powierzchni 27 900 metrów kwadratowych.

Przedsiębiorstwo zainwestuje aż 72 miliony euro w fabrykę nastawioną na zrównoważony rozwój, między innymi dzięki zastosowaniu instalacji trójgeneracyjnej do wytwarzania energii. Od czwartego kwartału 2022 roku fabryka będzie produkować do 200 tys. ton formatów tektury falistej rocznie. W ten sposób Stryków, ze zdolnością produkcyjną 825 milionów metrów kwadratowych rocznie, stanie się jednym z największych ośrodków produkcyjnych tektury falistej na świecie.

- Dzięki nowej fabryce, Progroup nie tylko zwiększy rolę Strykowa, ale jednocześnie umocni swoją pozycję rynkową w Środkowej i Wschodniej Europie - mówi Jürgen Heindl, prezes Progroup.

Nowe miejsca pracy

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie ponad 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz stażystów. 

W fabryce zostaną zainstalowane wydajne instalacje filtracyjne, które będą usuwać pył nagromadzony w trakcie wykonywanej pracy, a także innowacyjny system izolacji dźwiękowej, który zmniejszy obciążenie hałasem, zapewniając komfort pracy.

Strategia rozwoju Progroup

Rozwój firmy Progroup został zaplanowany długofalowo i jest podzielony na strategiczne okresy trwające odpowiednio po dziesięć lat. Aktualnym celem jest podwojenie wielkości przedsiębiorstwa do roku 2025 w porównaniu z rokiem 2015. Okres ten obejmuje budowę łącznie 8 fabryk tektury falistej, elektrowni i fabryki papieru.

- Wraz ze zwiększeniem naszych zdolności produkcyjnych papieru dzięki maszynie papierniczej PM3 będziemy mogli w dalszym ciągu oferować pewność wynikającą ze stabilnego zaopatrzenia w surowce - mówi Jürgen Heindl.

W wymienionym okresie inwestycyjnym powstanie razem ponad 500 nowych miejsc pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Progroup buduje kolejną fabrykę w Polsce. Będą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA