Programiści i doradcy klienta najbardziej poszukiwani. Kogo jeszcze potrzebują pracodawcy?

Jacy pracownicy są najczęściej poszukiwani na rynku pracy? Zobacz najnowsze zestawienie ofert.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Programiści i doradcy klienta najbardziej poszukiwani. Kogo jeszcze potrzebują pracodawcy?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

15 maj 2015 12:20


W kwietniowym zestawieniu ofert pracy portalu monsterpolska.pl na pierwszym miejscu uplasowała się kategoria IT z udziałem na poziomie 38% wyprzedzając sprzedaż oraz finanse i księgowość. Najczęściej poszukiwani byli programiści i doradcy klienta. Najwięcej ogłoszeń dotyczyło pracy w Warszawie (21%), Krakowie (19%) i Wrocławiu (17%). Liczba ofert pracy wzrosła o 4% w stosunku do marca.

Pracownicy IT najbardziej poszukiwani

Liderem w kwietniu, analogicznie jak w marcu, była kategoria IT. Do pracowników tego sektora adresowane było 38% ofert pracy. Ich liczba zmalała jednak w stosunku do marca o 11%. Spadek nie jest wynikiem mniejszego zainteresowania specjalistami o takich kompetencjach, ale zmianami w sposobach poszukiwania kandydatów o tej specjalizacji.

Czytaj też: Zawody deficytowe i zawody nadwyżkowe, czyli magia statystyki

W związku z dużym niedoborem oraz pasywnością kandydatów o specjalizacji IT, pracodawcy muszą wykazywać się aktywnością w docieraniu do nich bezpośrednio, bowiem oferta pracy to zdecydowanie za mało. Firmy poszukiwały przede wszystkim programistów oraz inżynierów ds. oprogramowania.

Sprzedawcy i księgowi również w cenie

Na drugim miejscu znalazła się sprzedaż i sprzedaż detaliczna (13% ofert), również notując spadek liczby ogłoszeń w stosunku do poprzedniego miesiąca o 23%.

Pierwszą trójkę zamykają finanse i księgowość z udziałem na poziomie 13% – ta branża zanotowała aż 25% wzrost liczby ofert pracy miesiąc do miesiąca. Nieco mniej ogłoszeń – 12% - dotyczyło pracowników Obsługi klienta – jednak ich liczba wzrosła o 22% w porównaniu z marcem 2015. Kandydaci specjalizujący się w analizie biznesowej mogli liczyć na 6,5% ofert I ta kategoria zanotowała największy wzrost (+59%) w ujęciu miesięcznym.

Branża SSC też chce zatrudniać specjalistów IT

Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe prowadziły intensywny nabór pracowników. Łącznie ich oferty stanowiły 43% wszystkich zamieszonych w kwietniu na monsterpolska.pl, a ich liczba w ujęciu miesięcznym wzrosła o 7%.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.