PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Problemy kadrowe w lotnictwie narastały latami. "To efekt cięć kosztów i złego zarządzania"

  • jk
  • 19 lip 2022 17:45

Brak pilotów to poważny problem oraz wyzwanie dla szkół lotniczych. Stowarzyszenie pilotów ECA (European Cockpit Association) uważa, że brak personelu jest spowodowany nie tylko pandemią, ale także latami cięć kosztów i złego zarządzania, co trzeba jak najszybciej naprawić.

Problemy kadrowe w lotnictwie narastały latami. "To efekt cięć kosztów i złego zarządzania"
Linie lotnicze rekrutują pilotów (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Stowarzyszenie pilotów ECA (European Cockpit Association) ostrzega, że nie ma łatwego i szybkiego rozwiązania, które pozwoli uporać się z obecnym chaosem związanym z podróżowaniem po Europie.
  • Jego zdaniem, zakłócenia w lotach są wynikiem problemów, które narastały w lotnictwie jeszcze przed COVID-19 - brak personelu jest spowodowany nie tylko pandemią, ale także latami cięć kosztów i złego zarządzania.
  • Linie lotnicze muszą więc zintensyfikować procesy rekrutacyjne, aby jak najszybciej poradzić sobie z uzupełnieniem wakatów, które wpływają nie tylko na opóźnienia i odwołane loty, ale także na bezpieczeństwo pasażerów.

Podczas gdy popyt na podróże powrócił po dwóch latach pandemii COVID-19, przemysł lotniczy nie jest w stanie odpowiednio szybko zrekrutować wystarczającej liczby personelu zarówno naziemnego, jak i lotniczego. W całej Europie na lotniskach stoją gigantyczne kolejki, brak pracowników obsługi doprowadził do opóźnień i kłopotów z bagażem. Linie lotnicze odwołują loty, lotniska ograniczają liczbę pasażerów, których mogą obsłużyć, a londyńskie Heathrow prosi linie lotnicze o wstrzymanie sprzedaży biletów.

Stowarzyszenie pilotów ECA (European Cockpit Association) ostrzega, że nie ma łatwego i szybkiego rozwiązania, które pozwoli uporać się z obecnym chaosem związanym z podróżowaniem po Europie. Wezwało również Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) do podjęcia działań, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo pasażerom w obliczu rosnącej presji na personel. Największe problemy wynikają z braków kadrowych, co powołuje liczne opóźnienia, a nawet odwołane loty.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chaos jest i szybko nie zniknie. Nie uporamy się z nim w tym roku – mówi kapitan Tanja Harter, dyrektor ds. technicznych ECA.

- Kluczowym problemem załóg jest zmęczenie, ponieważ ich grafiki planowane są z maksymalnym wykorzystaniem obowiązujących limitów, bez dodatkowych przerw – wskazuje Harter.

O zmęczeniu było ostatnio głośno, kiedy Jozsef Varadi, CEO Wizz Air, powiedział, że „personel powinien brać nadgodziny nawet wtedy, gdy jest zmęczony, aby linia lotnicza mogła uniknąć anulowania lotów”.

Problemy kadrowe narastały latami

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Problemy kadrowe w lotnictwie narastały latami. "To efekt cięć kosztów i złego zarządzania"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA