Problem z brakiem pracowników? Kiepski wizerunek firmy odstrasza kandydatów do pracy

Ponad jedna czwarta polskich firm przyznaje, że trudno jej o właściwych kandydatów do pracy ze względu na nie najlepszą reputację.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Problem z brakiem pracowników? Kiepski wizerunek firmy odstrasza kandydatów do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 sie 2016 7:43


W tym roku już 38 proc. firm ocenia, że niedobór talentów będzie miał największy wpływ na ich biznes w najbliższych dwóch latach. W porównaniu z 2015 r. odsetek takich wskazań zwiększył się niemal o połowę - wynika z najnowszej edycji badania Employer Branding w Polsce, która objęła prawie 350 pracodawców z całego kraju - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Wizerunek firm w oczach Polaków pozostawia wiele do życzenia

Chociaż najczęściej wskazywanym powodem trudności z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy są mało konkurencyjne wynagrodzenia i możliwości awansu, to wyraźnie zyskały od zeszłego roku na znaczeniu czynniki bezpośrednio związane z budowaniem dobrej reputacji pracodawców. Już 27 proc. uczestników badania ocenia, że właśnie ze względu na niewystarczająco atrakcyjną reputację i wizerunek, mają trudności ze zdobyciem odpowiednich kandydatów do pracy. To niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.O ponad 40 proc. wzrósł też odsetek firm wskazujących, że kandydaci nie są świadomi ich oferty, co może skłonić je do większych inwestycji w kampanie rekrutacyjne - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxyx 2016-08-12 20:42:42

A kto wpływa na wizerunek firmy ? Osoby rekrutujące, które potrafią być mało kulturalne, spózniać sie na rozmowę (!), nie czytające wcześniej twojego CV..