PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Premier: za PO był dramat, my walczymy ze wzrostem bezrobocia

  • Autor: PAP/JP
  • 2 wrz 2022 10:25

Wzrost bezrobocia to zjawisko gospodarcze, któremu zawsze będę się starał przeciwdziałać – powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej w Osiecku. Jak mówił, przygotowywane są tarcze antyinflacyjne i wsparcie dla najbardziej poszkodowanych przedsiębiorców.

Premier: za PO był dramat, my walczymy ze wzrostem bezrobocia
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w miejscowości Kolonia Pogorzel k. Osiecka (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
REKLAMA

W piątek w Osiecku odbyła się wspólna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka i komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, poświęcona zatwierdzeniu przez Komisję Europejską krajowego planu strategicznego dla rolnictwa. W trakcie konferencji premier Morawiecki odpowiadał m.in. na pytania o wsparcie przedsiębiorców przy rosnącej inflacji.

Inflacja jest obecnie największym problemem

"Przygotowujemy różne pakiety, tarcze antyinflacyjne czy wsparcie dla najbardziej poszkodowanych przedsiębiorców. Dzisiaj najbardziej służy przedsiębiorcom ograniczenie stawek VAT na energię, na gaz, na paliwa. To wszystko obniża koszty przedsiębiorców, choć one nadal rosną. Inflacja jest obecnie największym problemem gospodarczym i działamy" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Firmy przestają zatrudniać, zwolnienia na horyzoncie

Dodał, że rząd wspiera przedsiębiorców, co widać choćby po sytuacjach związanych z granicą z Białorusią czy sytuacją wokół Odrą. Stwierdził także, że rząd obserwuje problemy przedsiębiorców, ale poza obrotami zwraca także uwagę na zyski.

"Widzimy, że zyski w wielu branżach są na wysokich poziomach, o czym najlepiej świadczy dobrze spływający CIT, którym dzielimy się z samorządami. Widzę gospodarkę jako system naczyń połączonych i jeśli będzie dochodziło do drastycznych zjawisk, będziemy reagować. Wzrost bezrobocia to zjawisko gospodarcze, któremu zawsze będę się starał przeciwdziałać" - powiedział premier.

Za PO był dramat z bezrobociem, za PiS - to co innego

Przypomniał, że w czasach rządów koalicji PO-PSL, w latach 2009-2014 bezrobocie wzrosło do 14,4 proc., co oznacza, że przekraczało 2,3 mln osób.

"To był dramat, a dzisiaj utrzymujemy te miejsce pracy, i to w wielu sektorach" - stwierdził premier.

Czytaj też: Brak pracowników uderza w rynek pracy. Gdzie ich szukać?

Dodał, że w ostatnich kilku tygodniach spotkał z "kilkoma dużymi przedsiębiorcami, którzy utworzą tysiące miejsc pracy".

"Będziemy się starać przyciągać inwestycje do małych miast i gmin wiejsko-miejskich, skąd praca uciekała, aby tam tworzyć nowe miejsca pracy" - powiedział Morawiecki i dodał, że to wymaga inwestycji w infrastrukturę, zwłaszcza w drogi gminne i powiatowe, gdzie ostatnio widać "ogromny postęp".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Premier: za PO był dramat, my walczymy ze wzrostem bezrobocia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • . 2022-09-02 11:03:54

    Premier powie prawdę, tylko i wyłącznie kiedy się pomyli. Mnie dramat związany z bezrobociem spotkał dwa lata temu i trwa do dzisiaj.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA