Prędzej złapiesz Pokemona niż wymarzoną pracę?

Stopa bezrobocia spada, liczba ogłoszeń o pracę rośnie. Czy jednak Polacy odczuwają poprawę sytuacji na rynku pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prędzej złapiesz Pokemona niż wymarzoną pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 sie 2016 16:04


Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Praca.pl, 85 proc. badanych stwierdziło, że prędzej złapie legendarnego Pokemona w grze - a to wcale nie jest łatwe - niż znajdzie pracę marzeń.

Dlaczego, mimo pozytywnych przesłanek - spadającej stopie bezrobocia, która w czerwcu wyniosła 8,8 proc.; rosnącej liczbie ofert pracy - portal Praca.pl zantotował w drugim kwartale roku ich wzrost o 73 proc., a także pozytywnym prognozom na trzeci kwartał, które mówią, że wzrost zatrudnienia wyniesie 9 proc. - Polacy nie chcą uwierzyć w coraz łatwiejsze znalezienie pracy?

- Wielu kandydatów woli narzekać na obecną sytuację niż rozpocząć poszukiwania nowego, lepszego pracodawcy – wyjaśnia Joanna Sobieska, coach i specjalista ds. komunikacji. Brak wiary w swoje możliwości i przekonanie, że wymarzona praca nie istnieje, skutkują rosnącą frustracją i niezadowoleniem. Takie negatywne nastawienie do pracy przekładać się będzie także na inne sfery życia.

Co możemy poradzić osobom niezadowolonym ze swojej sytuacji zawodowej?

- Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest zmiana postawy – podkreśla Sobieska. - Warto też popracować nad wiarą we własne możliwości, obiektywnie ocenić swoje mocne i słabe strony. Po wprowadzeniu tych zmian dobrze jest także zainwestować w przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV czy list motywacyjny, a także popracować nad swoim profesjonalnym wizerunkiem w sieci - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxyxyx 2016-08-04 15:28:44

Psychologiczne bzdury. Znaleźć porządną prace w tym kraju bez znajomości to wyczyn i większość Polków to wie. Napisanie dobrego CV to szczegół, bo pracodawcy i tak tego nie czytają.