Prawie milion nowych miejsc pracy dzięki MŚ 2014

Dzięki piłkarskim mistrzostwom świata w Brazylii powstało około miliona nowych miejsc pracy - wynika z danych zaprezentowanych przez Vicente Neto, prezesa Embratura, organizacji turystycznej, która zbadała wpływ mundialu na miejscową gospodarkę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prawie milion nowych miejsc pracy dzięki MŚ 2014

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2014 10:07


"Liczba nowych miejsc pracy, wygenerowanych dzięki MŚ, jest bliska miliona. 710 tysięcy to miejsca stałe, a 200 tysięcy – tymczasowe. Na sektor turystyczny przypadło 50 tysięcy miejsc" – poinformował Neto.

Innym pozytywnym czynnikiem jest wyższy o 45 procent, w porównaniu z wcześniejszymi analizami, poziom rezerwacji w hotelach w 12 miastach gospodarzy imprezy podczas pierwszego tygodnia jej trwania.

"Na dzień 11 czerwca dokonano 340 tysięcy rezerwacji pokoi. O 100 tysięcy więcej niż przewidywało Brazylijskie Stowarzyszenie Operatorów Hotelowych (FOHB). Te liczby przekroczyły wszelkie oczekiwania" - dodał prezes Embratouru.

Przedstawione dane pochodzą z badań przeprowadzonych na zlecenie brazylijskiego Ministerstwa Turystyki pomiędzy styczniem 2011 r. i marcem 2014 r.

Między latami 2003 i 2013 Brazylia awansowała aż o 10 pozycji (z 19. na 9.) w rankingu państw organizujących najwięcej imprez i kongresów. Ich liczba wzrosła z 62 do 315, a liczba miast, w których się odbywały, z 22 do 54.

W sumie, dzięki mistrzostwom świata, brazylijska gospodarka powinna zostać zasilona sumą 30 miliardów reali (ok. 13,5 mld dolarów). Z tego 6,7 mld (ok. 3 mld USD) trafi bezpośrednio do sektora turystycznego za sprawą 3,7 mln osób z kraju i zagranicy podróżujących po Brazylii w trakcie mundialu.

Vicente Neto uznał, że to efekt m.in. odpowiedniej polityki.

"Wcześniej przeprowadziliśmy w 14 krajach odpowiednią akcję promocyjną. I przyniosła właściwe efekty. Podczas mistrzostw Brazylię powinno odwiedzić około 600 tysięcy kibiców z innych krajów" – wyjaśnił.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.