PARTNERZY PORTALU

Prawie 4 tys. nowych miejsc pracy. To był rekordowy rok w Łódzkiej SSE

  • Autor: PAP/JP
  • 4 sty 2023 16:17

Ponad 5 mld zł zadeklarowanych nakładów, 70 nowych firm i zapowiedź utworzenia blisko 4 tys. nowych miejsc pracy – to wynik osiągnięty w 2022 r. przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną (ŁSSE). Jak podkreśliły władze spółki, miniony rok był rekordowy pod kątem wysokości nakładów inwestycyjnych.

Prawie 4 tys. nowych miejsc pracy. To był rekordowy rok w Łódzkiej SSE
Miniony rok był rekordowy pod kątem wysokości nakładów inwestycyjnych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (fot. paiz.gov.pl)
REKLAMA
  • W środę szefowie ŁSSE podsumowali działalność spółki w 2022 rok.
  • Jak zwrócił uwagę prezes Marek Michalik, po raz pierwszy w 25-letniej historii Łódzkiej Strefy firmy w jednym roku zadeklarowały, że zainwestują ponad 5 miliardów złotych.
  • W sumie dzięki inwestorom Łódzkiej SSE z 2022 roku liczba nowych miejsc pracy ma zwiększyć się o 3,7 tys., co daje najlepszy wynik wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Firmy zobowiązały się też do utrzymania 10 tys. stanowisk.

"To zasługa wielu czynników. Na pewno większej aktywności firm dużych i średnich, które dysponują większym kapitałem i udziałami w rynkach. Korzyściami jakie płyną z inwestycji z pomocą Polskiej Strefy Inwestycji. Lokowaniem kluczowych dla Polski inwestycji, jak projekt japońskiego producenta pomp ciepła firmy Daikin, która na lokalizację swojej największej fabryki w naszym regionie wybrała nasze tereny inwestycyjne pod Łodzią" - powiedział prezes ŁSSE Marek Michalik.

Czytaj też: Duże zmiany w nowym roku. Będą dwie podwyżki, więcej urlopu, dłuższe przerwy w pracy

Dodał, że wbrew pozorom trudności, jakie spowodowała najpierw pandemia, a następnie kryzys wywołany przez wojnę na Ukrainie, były bodźcem dla wielu firm do szukania nowych kontraktów, rynków zbytu, dywersyfikacji produkcji, co także przyczyniło się do najlepszego w historii ŁSSE wyniku.

Największą inwestycję na terenach ŁSSE w 2022 roku zapoczątkował wspomniany przez Michalika japoński producent pomp ciepła Daikin. Inwestor za 1,5 mld zł zamierza wybudować w Ksawerowie pod Łodzią swoją największą w Europie fabrykę pomp ciepła i zatrudnić w niej docelowo nawet 3 tys. osób.

Łódzka SSE stworzy najwięcej miejsc pracy wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych

W sumie dzięki inwestorom Łódzkiej SSE z 2022 roku liczba nowych miejsc pracy ma zwiększyć się o 3,7 tys., co daje najlepszy wynik wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Firmy zobowiązały się też do utrzymania 10 tys. stanowisk.

Czytaj też: Padła nowa propozycja. To w praktyce cztery dni dodatkowego urlopu

W ubiegłym roku w Łódzkiej Strefie chętniej inwestowały polskie firmy. Pojawiło się ich 50, co stanowi 71 proc. spośród wszystkich nowych inwestorów. To przedsiębiorstwa z wielu branż, głównie produkcyjnych. Dominowały gałęzie takie jak: metalowa, produkcja tektury, spożywcza, produkcja maszyn, chemiczna, magazynowanie i logistyka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawie 4 tys. nowych miejsc pracy. To był rekordowy rok w Łódzkiej SSE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA