PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracy nie szukają dłużej niż pół godziny. Eldorado w branży trwa

  • Justyna Koc
    jk
  • 1 lip 2021 13:50

84 proc. firm z sektora IT odczuło w 2020 r. wzrost zapotrzebowania na swoje usługi i produkty. Pracodawcy deklarują, że zatrudniali więcej pracowników niż w 2019 roku i na tym nie poprzestają. Tym samym presja płacowa stale się nasila. - Opinia, że gdy programista szuka pracy, to jest to najgorsze pół godziny w jego życiu, wydaje się być nadal aktualna - mówi Kamil Pilarski, dyrektor zarządzający Avid Poland.

Pracy nie szukają dłużej niż pół godziny. Eldorado w branży trwa
Aż 70 proc. firm tworzących oprogramowanie ma bardzo dobre nastawienie do przyszłości (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Ponad jedna czwarta firm IT odnotowała silny wzrost przychodów w 2020 r. - nawet o 30 proc., a niektóre przekroczyły pułap 100 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego.
  • Firmy deklarują, że w ubiegłym roku zatrudniały więcej pracowników niż w 2019 roku. Na tym nie poprzestają - prawie 80 proc. firm chce zwiększyć zatrudnienie w 2021 roku.
  • Średnia wysokość wynagrodzeń wzrosła o 10-20 proc. w ubiegłym roku, a niektóre firmy zanotowały wzrost wynagrodzeń o 20 proc. lub więcej, szczególnie w przypadku wysoko wyspecjalizowanych pracowników.

Mimo wstępnych obaw w drugim kwartale 2020 roku firmy IT zadeklarowały, że zwiększyły przychody średnio o 20 proc., podczas gdy prognozowana rentowność wynosiła 15 proc. - wynika z badania “Wpływ COVID-19 na branżę Software House w Polsce”, przeprowadzonego przez SoDA.

Dodatkowo ponad jedna czwarta firm odnotowała silny wzrost przychodów - nawet o 30 proc., a niektóre przekroczyły pułap 100 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W Future Processing drugi kwartał 2020 roku okazał się bliski prognozom, a nawet nieznacznie je przekroczył pod kątem przychodów i zysku. Z kolei czwarty kwartał 2020 roku zdecydowanie przewyższył nasze oczekiwania. Zaobserwowaliśmy spore ożywienie na rynku zwłaszcza w obszarach data oraz digital transformation, co przełożyło się na nowe kontrakty oraz rozszerzanie współpracy z dotychczasowymi klientami. Zanotowaliśmy wzrost o 11 proc. względem trzeciego kwartału i jednocześnie zamknęliśmy rok osiągając 157 milionów złotych przychodu (9 proc. powyżej prognoz) - komentuje Paweł Pustelnik, dyrektor zarządzający w firmie Future Processing.

Czytaj też: Gorąca branża znowu otworzyła się na młodych. Jest praca, są perspektywy

Zespoły rosną w siłę

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracy nie szukają dłużej niż pół godziny. Eldorado w branży trwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA