PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy w strachu przed bezrobociem? Nic podobnego. 65 proc. chce zmienić pracodawcę

  • Justyna Koc
    jk
  • 12 sie 2020 20:00

Stosunkowo stabilną sytuację na rynku pracy potwierdzają pozytywne nastroje pracowników. Z przeprowadzonej przez People ankiety wynika, że o przyszłość swojego miejsca pracy boi się obecnie zaledwie co dziesiąta zatrudniona osoba.

Pracownicy w strachu przed bezrobociem? Nic podobnego. 65 proc. chce zmienić pracodawcę
O swoje miejsce pracy obawia się obecnie zaledwie co dziesiąta zatrudniona osoba (13 proc. ankietowanych). (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z przeprowadzonej przez People ankiety wynika, że zaledwie co dziesiątą zatrudnioną osobę (13 proc. ankietowanych) martwi przyszłość swojego miejsca pracy. Aż 69 proc. nie przejmuje się wizją utraty obecnego stanowiska.
  • Co ciekawe, aż 65 proc. badanych przyznało, że planuje zmianę pracy, a podstawową motywacją nie jest strach przed utratą obecnie wykonywanej.
  • Gdzie będą szukać zatrudnienia? 67 proc. ankietowanych zadeklarowało, że na wybór nowego pracodawcy miałyby wpływ działania, jakie ta firma podjęła w czasie pandemii. 

Agencja rekrutacyjna People przeprowadziła ankietę, której celem było zbadanie nastrojów polskich pracowników w związku z pandemią, ich obawy o obecne stanowisko, a także gotowość do zmiany pracy. Okazuje się, że mimo wciąż niepewnej sytuacji związanej z wirusem, Polacy z optymizmem patrzą w przyszłość.

- Pozytywnie oceniają też swoją sytuację na rynku pracy, choć od pracodawców bardziej niż benefitów pozapłacowych oczekują możliwości rozwoju oraz stabilnego zatrudnienia, a także zdolności do radzenia sobie w kryzysie - komentuje wyniki badania Lucyna Pleśniar, prezes People.

- Z powodu pandemii koronawirusa i jego wpływu na stan gospodarki eksperci branży HR przygotowani byli na znaczący wzrost bezrobocia. W Polsce mówiło się nawet o powrocie do dwucyfrowego poziomu - przypomina Lucyna Pleśniar. - Natomiast jak na razie odsetek Polaków poszukujących pracy wzrósł nieznacznie i według najnowszych danych GUS w czerwcu 2020 roku wynosił 6,1 proc. W stosunku do maja 2020 roku wzrósł więc zaledwie o 0,1 proc. i mimo że wciąż jest to ponad milion bezrobotnych, a sytuacja może jeszcze ulec zmianie po ustaniu wsparcia finansowego dla pracodawców, dane te mogą napawać pewnym optymizmem – dodaje.

Stosunkowo stabilną sytuację na rynku pracy potwierdzają pozytywne nastroje pracowników. Z przeprowadzonej przez People ankiety wynika, że o swoje miejsce pracy obawia się obecnie zaledwie co dziesiąta zatrudniona osoba (13 proc. ankietowanych), natomiast aż 69 proc. nie martwi się o to, że może stracić swoje obecne stanowisko.

Wszystkie lęki dyrektorów

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy w strachu przed bezrobociem? Nic podobnego. 65 proc. chce zmienić pracodawcę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA