PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy sezonowi do zbioru truskawek poszukiwani

 • Autor: PAP/JP
 • 18 maj 2022 17:35

Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku poszukuje pracowników sezonowych do zbioru truskawek i malin, m.in. w gminach Czerwińsk nad Wisłą, Załuski i Naruszewo. Wkrótce ma ruszyć kampania informacyjna, zachęcająca do podjęcia zatrudnienia, w tym skierowana do przebywających w Polsce obywateli Ukrainy.

Pracownicy sezonowi do zbioru truskawek poszukiwani
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • W ogłoszeniu, które opublikowały Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku oraz tamtejsze starostwo, także w języku ukraińskim, proponowane są "atrakcyjne warunki zatrudnienia": stawka dzienna 150 do 300 zł netto, możliwość zakwaterowania i wyżywienia, ubezpieczenie, zapewnienie transportu i opieki nad dziećmi - praca przy zbiorze truskawek i malin na plantacjach obejmować ma 6 do 8 tygodni.
 • Jak podkreślił wicestarosta płoński Krzysztof Wrzesiński, powiat ten, a zwłaszcza położone na jego terenie gminy Czerwińsk nad Wisłą, Załuski i Naruszewo, "to truskawkowe zagłębie" z areałem kilku tysięcy hektarów plantacji.
 • W samej gminie Czerwińsk nad Wisłą powierzchnia tych upraw wynosi ok. 4,2 tys. ha.

"Co istotne, to uprawy truskawki tak zwanej najwcześniejszej, przykrywanej folią i dlatego jej zbiór przypada już na początek maja, a w przypadku produkcji tunelowej nawet na przełomie kwietnia i maja" - powiedział PAP Wrzesiński. Wicestarosta płoński zwrócił uwagę, że na terenie tego powiatu prace przy zbiorze truskawek, a także malin, każdego roku podejmowało ok. 20 do 25 tys. pracowników sezonowych, z czego 99 proc. pochodziło z Ukrainy.

"Pracownicy ci, z których 20 do 30 proc. stanowili mężczyźni, zatrudniani byli wiosną do pielęgnacji truskawek, a następnie do ich zbioru. Ten sezon jest trudny, bo brakuje chętnych do pracy. Problem jest oczywisty. Brak wystarczającej liczby pracowników spowodowany jest konfliktem na Ukrainie" - podkreślił wicestarosta płoński. Jak zaznaczył, w związku z zaistniałą sytuacją, oprócz działań Powiatowego Urzędu Pracy, także samorząd powiatu zdecydował się wesprzeć plantatorów w poszukiwaniu chętnych do pracy sezonowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Postanowiliśmy stworzyć dwa kanały dystrybucji informacji. Będą to, utworzone za zgodą wojewody, mobilne punkty informacyjne naszego urzędu pracy, gdzie trafią ulotki w języku ukraińskim, a także kampania za pośrednictwem SMS-ów, które będą rozsyłane do obywateli Ukrainy przebywających na terenie Mazowsza" - wyjaśnił Wrzesiński. Zapowiedział jednocześnie, że punkty informacyjne o pracy sezonowej na terenie powiatu płońskiego pojawią się jeszcze w tym tygodniu w Nadarzynie i w Warszawie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Pracownicy sezonowi do zbioru truskawek poszukiwani

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zenon1 2022-05-19 19:00:40

  300zł netto dniówki? Chyba się komuś poje...ło we łbie. Może 300 rubli, w Polsce 300zł dniówki na truskawkach😂😂😂😂

 • Franek 1212 2022-05-19 07:39:34

  300zł netto? Z zakwaterowaniem na polu truskawek😂 Kurw...a skąd wy bierzecie takie tematy?

 • Robert 2121 2022-05-19 07:35:46

  Tak 300zł netto 😂 w Polsce na truskawkach😂 chyba na tydzień. Chóry kraj🤮

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA