Pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka walczą o podwyżki. Trwa spór

W Lubelskim Węglu Bogdanka spór zbiorowy ze wszystkimi działającymi w spółce organizacjami związkowymi. Spór dotyczy rozbieżności stanowisk w zakresie podwyżki wynagrodzeń w 2014 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka walczą o podwyżki. Trwa spór

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

22 paź 2014 12:36


W komunikacie spółki można przeczytać: biorąc pod uwagę trudną sytuację branży w Polsce oraz perspektywy rynkowe dla węgla energetycznego, w ocenie zarządu LW Bogdanka SA, wysunięte przez związki zawodowe żądania są zbyt wygórowane i w trosce o dalszy rozwój spółki oraz jej wskaźniki ekonomiczne nie mogą zostać uwzględnione. Strony prowadzić będą dalsze rokowania z udziałem mediatora - zaznaczono.

Czytaj też: Po co te nerwy? Czyli Polaków rozmowy o podwyżkach

- Jest w Lubelskim Węglu Bogdanka spór zbiorowy, bowiem związki zawodowe pomimo wielu rozmów na temat podwyżki płac nie doszły do porozumienia z zarządem, który podtrzymał swe stanowisko, że za rok 2014 podwyżek nie będzie - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Czytaj też: Niemal co drugi Polak nigdy nie rozmawiał o podwyżce. Dlaczego?

 

- Strona społeczna nie miała zatem innego wyjścia, jak wszcząć spór zbiorowy. Być może mediator pomoże w wyjściu z tego impasu - podkreśla Wacław Czerkawski.

Całość czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.