Pracownicy logistyki mogli przebierać w ofertach pracy w lutym

W lutym największą dynamikę wzrostu liczby ofert pracy odnotowano w kategorii logistyka, zakupy, transport. Całkowita liczba ofert pracy w porównaniu do stycznia tego roku wzrosła o 17 proc., natomiast w stosunku do lutego ubiegłego roku zwiększyła się o prawie 26 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy logistyki mogli przebierać w ofertach pracy w lutym

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 mar 2014 9:28


W lutym o 33 proc. spadła liczba ofert pracy skierowanych do kandydatów z branży IT. Wynika to ze spadku ogłoszeń dedykowanych programistom. - To pierwszy od dłuższego czasu spadek liczby ofert pracy w tej kategorii. Nie oznacza to jednak spadku popytu na specjalistów z tej dziedziny, a jest wynikiem wykorzystywania innych narzędzi rekrutacyjnych. Aby dotrzeć do kandydatów z tej kategorii nie wystarczy już tylko opublikować ofertę pracy. Dlatego też pracodawcy w celu ich pozyskania coraz częściej korzystają z innych rozwiązań, tj. assisted search lub bazy kandydatów - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Do pracy w działach rozwojowych i IT poszukiwały przede wszystkim Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. Pomimo spadków, wciąż najwięcej ofert dedykowanych było programistom. Stanowiły one 42 proc. wszystkich ofert z tej kategorii. Kolejnymi grupami zawodowymi byli testerzy i inżynierowie ds. oprogramowania.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowały się oferty pracy dla kandydatów z branży finanse, księgowość i controlling. Łącznie stanowiły 11 proc. wszystkich opublikowanych na monsterpolska.pl ofert. W stosunku do stycznia, zapotrzebowanie wzrosło o ponad 28 proc. 36 proc. ofert pracy było skierowanych do księgowych, 13 proc. do analityków finansowych.

11 proc. pracodawców na portalu monsterpolska.pl prowadziło rekrutację na stanowiska sprzedażowe. W porównaniu do stycznia liczba ofert skierowanych do przedstawicieli tej kategorii wzrosła o 72 proc. Firmy poszukiwały przede wszystkim przedstawicieli handlowych (33 proc.) oraz sprzedawców (23 proc.).

W lutym największy wzrost ofert pracy na portalu monsterpolska.pl odnotowaliśmy w kategorii logistyka, zakupy, transport i w tej kategorii firmy najczęściej poszukiwały kierowców. Na stałym poziomie utrzymuje się zapotrzebowanie na inżynierów oraz technologów.

Podobnie jak w styczniu, Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe nadal prowadzą szeroko zakrojone kampanie rekrutacyjne. Ich oferty stanowiły 58 proc. wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na monsterpolska.pl. SSC i firmy outsourcingowe rekrutowały kandydatów do takich działów jak: rozwoju IT (41 proc.) oraz finansów i księgowości (13 proc.) oraz inżynierów i przedstawicieli zawodów technicznych (6 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.