PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy HR stają przed poważnymi wyzwaniami kadrowymi

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 18 paź 2018 17:10

Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu firmy Eighfold.ai - Talent Intelligence & Management Report 2018, aż 87 proc. prezesów firm oraz dyrektorów działów HR przyznało, że ich przedsiębiorstwa musiały zmagać się z co najmniej jednym poważnym wyzwaniem kadrowym.

Pracownicy HR stają przed poważnymi wyzwaniami kadrowymi
67 proc. kandydatów przyznaje, że spotkało się z problemem dopasowania swojej aplikacji do właściwego stanowiska w firmie. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
 • Jak wynika z danych Eurostatu, w sierpniu 2018 Polska zrównała się pod względem stopy bezrobocia z Niemcami. Zaś we wrześniu wyniosła ona w Polsce 5,8 proc. przy średniej w UE wynoszącej 8,1 proc.
 • Taki stan rzeczy wiąże się z oczywistymi benefitami dla krajowej gospodarki, lecz niesie także ogromne wyzwanie związane z nasilającą się „walką o talenty”.
 • Choć niemal połowa firm korzysta z różnego rodzaju rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie zasobami ludzkimi, jedynie 22 proc. stosuje narzędzia wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji - Maciej Stanusch z firmy Stanusch Technologies.

Poza tym, że 87 proc. prezesów firm i dyrektorów HR przyznało, że ich firmy miały problemy rekrutacyjne, z badania płynie wiele innych, cennych informacji. Jego uczestnicy przyznali również, że dostrzegają rosnącą konkurencję na rynku pracy i jak wynika z raportu, która jest dla nich większym problemem niż brak wykwalifikowanych specjalistów czy trudności w utrzymaniu pracowników „na pokładzie”. Dla 73 proc. respondentów znalezienie najlepiej dopasowanego do danego stanowiska talentu jest kluczowym, priorytetowym wyzwaniem. Blisko 60 proc. badanych przyznało z kolei, że procesy rekrutacyjne trwają stanowczo za długo.

- Każdy etap rekrutacji można znacząco przyśpieszyć, zwłaszcza wstępną selekcję kandydatów. W dobie tak dużej rywalizacji przedsiębiorstw o najlepszych kandydatów, o pozyskaniu odpowiedniego talentu decyduje często czas pomiędzy wpłynięciem dokumentów aplikacyjnych a zaproszeniem na rozmowę. Tymczasem HR-owcy bardzo często nie mają czasu, by efektywnie i starannie zapoznać się z aplikacjami kandydatów i wykonać research pozwalający najtrafniej zbudować profil potencjalnego pracownika. Tę wstępną selekcję da się w pełni zautomatyzować, nie tracąc czasu na czytanie dokumentów aplikacyjnych czy „ręczne” poszukiwanie informacji o kandydatach w sieci - tłumaczy Maciej Stanusch z firmy Stanusch Technologies.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy HR stają przed poważnymi wyzwaniami kadrowymi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • beta 2018-10-19 11:28:19

  to nie kwestia zastosowania sztucznej inteligencji, ale fachowości rekrutujących. Nie czytają CV ze zrozumieniem; myślą stereotypami; nie rozmawiają z klientem, aby urealnić jego idealistyczne wymagania co do poszukiwanych pracowników; opisy stanowisk są wyidealizowane, 3 role w jednym (to nie ma co się dziwić, że trudno znaleźć człowieka..); nie prowadzą rozmowy z kandydatem, tylko przepytują

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA