PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Pracownicy gotowi na zmianę pracy. W tych branżach najwięcej chętnych

Na rynku pracy można zaobserwować deklaratywnie wysoką gotowość do zmiany pracy - aż 90 proc. pracowników jest otwartych na nowe propozycje zawodowe. Co więcej, dziewięć na dziesięć osób otrzymało zaproszenie do procesu rekrutacyjnego w ciągu ostatnich 6 miesięcy - wynika z najnowszego raportu firmy rekrutacyjnej Devire "Rynek zmiany pracy". Ilu z nich zdecydowało się na zmianę pracy? Które branże są najbardziej narażone na rotację?

Pracownicy gotowi na zmianę pracy. W tych branżach najwięcej chętnych
Adobe Stock
REKLAMA
  • Niemal wszyscy aktywni zawodowo Polacy są na etapie zmiany, poszukiwania pracy lub deklarują otwartość na nowe wyzwania - wynika z raportu Devire "Rynek zmiany pracy".
  • Najbardziej chętni do zmiany pracy są pracownicy z branż: ubezpieczenia, bankowość, transport i logistyka oraz administracja. Ciekawą grupę stanowią pracownicy IT - są otwarci na zmianę pracy, ale niemal połowa z nich nie szuka aktywnie nowych ofert.
  • Najbardziej stabilną branżą jest PR i Social Media - tutaj aż 38 proc. respondentów nie szuka pracy i nie chce zmieniać obecnej.

Blisko dziewięciu na dziesięciu kandydatów otrzymało zaproszenie do procesu rekrutacyjnego w ciągu ostatnich 6 miesięcy

Wiele wskazuje na to, że dzisiejszy kandydat jest świadomy możliwości, jakie oferują mu rynek pracy i potencjalni pracodawcy i zamierza z tego korzystać. Wciąż docierają do nas informację o rekordowo niskiej stopie bezrobocia, a w wielu branżach liczba wakatów przeważa nad liczbą dostępnych kandydatów. To przekłada się na atrakcyjniejsze oferty i warunki współpracy. Co więcej, na rynku obserwujemy deklaratywnie wysoką otwartość do zmiany pracy - aż 90 proc. respondentów badania jest otwartych na nowe propozycje zawodowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wynika z raportu Devire "Rynek zmiany pracy" nastawienie Polaków do pracy diametralnie się zmieniło.

Czytaj też: Dobry czas na nową pracę. Coraz więcej pracowników myśli o zmianie

- W obecnych czasach, gdzie pensja minimalna i średnie zarobki rosną systematycznie rok do roku, praca zaczyna odgrywać większą rolę niż comiesięczny przelew na konto - mówi Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający Devire.

- Nastroje społeczne wśród Polaków - zwłaszcza w kontekście sytuacji finansowej - są pozytywne, dużo bardziej pozytywne niż w większości krajów europejskich. Dotyczy to również rynku pracy, na którym to kandydaci, nie tylko dobrze wykształceni, dyktują warunki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich branż i wszystkich stanowisk, jednak doniesienia dotyczące bardzo niskiego poziomu bezrobocia dają Polakom poczucie, że na pewno jakąś pracę znajdą - komentuje Karolina Knyziak, Project Manager w ARC Rynek i Opinia.

Kandydat - aktywny i kuszony przez pracodawcę

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy gotowi na zmianę pracy. W tych branżach najwięcej chętnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA