×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracodawcy w USA nigdy nie zatrudniali tylu świeżych absolwentów

  • PTWP - PulsHR
    JP
  • 7 cze 2017 9:45

Odsetek pracodawców planujących zatrudnić świeżych absolwentów college’u jest w Stanach Zjednoczonych najwyższy od 10 lat.

Pracodawcy w USA nigdy nie zatrudniali tylu świeżych absolwentów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

74 proc. pracodawców w USA zamierza w tym roku zatrudnić osoby, które niedawno skończyły college – wynika z danych agencji pracy CareerBuilder. To najwyższa wartość od 2007 r.. 50 proc. z nich zamierza zaoferować młodym absolwentom wyższe pensje niż w poprzednim roku.

– W dzisiejszym środowisku, w którym spada bezrobocie i rośnie rywalizacja o rozchwytywanie umiejętności, pracodawcy są szczególnie zainteresowani absolwentami, ich świeżą perspektywą i zdolnościami, które przyniosą do organizacji – komentuje dyrektor HR w CareerBuilder Rosemary Haefner.

Największy odsetek pracodawców był zainteresowany absolwentami kierunków związanych z biznesem, inżynierią i IT (odpowiednio 30, 26 i 22 proc.). W dalszej kolejności pracodawcy wskazywali pozostałe kierunki techniczne oraz medyczne. Najniższe miejsca na liście zajęły socjologia, humanistyka, prawo i pedagogika (6, 6, 5 i 5 proc.).

Według zapowiedzi ankietowanych 23 proc. absolwentów ma zarabiać poniżej 30 tys. dol. rocznie, 21 proc. w granicach 30-40 tys. dol., 18 proc. 40-50 tys. dol., a 39 proc. powyżej 50 tys. dolarów rocznie.

Dane zostały opracowane na podstawie ankiety internetowej, na którą odpowiedziało 2380 menedżerów HR pomiędzy 16 lutego a 9 marca 2017 r.

Analiza serwisu Pracuj.pl wskazuje zresztą, że i w Polsce niektórzy mogą liczyć na wysokie pensje zaraz po zakończeniu studiów. Największe szanse na zarobki przekraczające 4 tys. zł brutto na start mają przede wszystkim absolwenci kierunków technicznych. Na drugim biegunie znajdują się absolwenci kierunków humanistycznych i przyrodniczych – ich przeciętne zarobki nie przekraczają 3 tys. zł brutto.

Najwyższe pensje na start osiągają średnio absolwenci informatyki – nieco powyżej 5 tys. zł brutto. W grupie pracowników zarabiających powyżej 4 tys. znaleźli się także absolwenci informatyki i ekonometrii, elektroniki i telekomunikacji oraz automatyki i robotyki. Poza absolwentami z wykształceniem technicznym na pensje powyżej 4 tys. zł mogą liczyć również absolwenci zarządzania i marketingu oraz finansów i bankowości.

Dane Pracuj.pl opracowano na podstawie 380 tysięcy kwestionariuszy wypełnionych przez użytkowników portalu od stycznia do grudnia 2016 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy w USA nigdy nie zatrudniali tylu świeżych absolwentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA