PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca zdalna szansą dla pracowników i sposobem na problem z bezrobociem

  • Autor: AT
  • 10 paź 2019 12:41

Zainteresowanie pracą zdalną jest większe niż możliwości skorzystania z takiego modelu pracy. To się jednak zmieni, bo część pracodawców już dziś jest zmuszona do poszukiwania pracowników poza swoim obszarem działania. W dodatku młodzi ludzie wręcz oczekują możliwości wykonywania pracy zdalnie - tłumaczy Paweł Biarda, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwoju biznesu z Nexery.

Praca zdalna szansą dla pracowników i sposobem na problem z bezrobociem
Firmy szukają pracowników, a tymczasem ponad połowa mieszkańców mniejszych miejscowości jest gotowa pracować zdalnie (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Zdaniem badanych mieszkańców, praca zdalna jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu bezrobocia w regionie.
  • Aż 55 proc. badanych chciałoby pracować zdalnie, gdyby tylko miało taką możliwość. Największy odsetek chętnych do pracy w takim modelu odnotowano w regionie Warmii i Mazur, najniższy, ale wciąż bardzo wysoki w Świętokrzyskim.
  • Wbrew pozorom praca zdalna to nie tylko oferta dla programistów, grafików czy pracowników agencji reklamowych, ale także tłumaczy, doradców, księgowych, handlowców czy telemarketerów. To szansa dla mieszkańców z mniejszych miejscowości - zwraca uwagę Paweł Biarda z Nexery.

Firmy szukają rąk do pracy, tymczasem ponad połowa mieszkańców obszarów pozamiejskich chciałaby pracować zdalnie - wynika z badania, jakie przeprowadziła telekomunikacyjna firma Nexera wspólnie z agencją badawczą Gfk.

Choć bezrobocie jest w Polsce rekordowo niskie - we wrześniu 2019 r. wyniosło ono 5,1 proc. - to poza dużymi miastami o pracę wciąż nie jest łatwo. W niektórych powiatach bezrobocie wynosi kilkanaście procent, a są też takie, jak np. szydłowiecki, gdzie pracy nie ma blisko co 4. mieszkaniec.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Praca zdalna szansą dla pracowników z mniejszych miejscowości

Niemal w każdym województwie jest powiat, w którym poziom bezrobocia jest dwucyfrowy. Dla przykładu w województwie kujawsko-pomorskim czy mazowieckim takich powiatów jest 10, w świętokrzyskim 5, z kolei w warmińsko-mazurskim aż 9. Tymczasem w dużych miastach rąk do pracy jest jak na lekarstwo.

Czytaj też: Praca zdalna stanie się normą?

- Wiele firm z większych ośrodków miejskich mierzy się z deficytem pracowników i poszukuje w związku z tym osób pracujących zdalnie. Wbrew pozorom to nie tylko oferta dla programistów, grafików czy pracowników agencji reklamowych, ale także tłumaczy, doradców, księgowych, handlowców czy telemarketerów. To szansa dla mieszkańców z mniejszych miejscowości - zwraca uwagę Paweł Biarda, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwoju biznesu z Nexery.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna szansą dla pracowników i sposobem na problem z bezrobociem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Szymon 2019-10-14 10:15:38

    Taka praca zdalna mi odpowiada. Freelance w każdym etapie życia :) JakSieRozwijac.pl

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA