Praca zaczyna szukać kandydatów

Pracodawcom zaczyna brakować rąk do pracy. Zdaniem ekspertów w Polsce powoli zaczyna się rynek pracownika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca zaczyna szukać kandydatów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

28 wrz 2015 10:47


- Bezrobocie jest najniższe od 2008 roku, czyli od wybuchu światowego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób bezrobotnych spadła o 518 tys. Tak szybkiej poprawy na rynku pracy nie obserwowaliśmy od lat - powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Firmy zaczynają narzekać na brak odpowiednich kandydatów do pracy. Dotyczy to przede wszystkim zachodniej Polski. Branże, w których najtrudniej o pracowników do produkcja przemysłowa, logistyka, IT i nowoczesne usługi dla biznesu.

Eksperci są przekonani, że w Polsce zaczął już się tworzyć rynek pracownika, na którym kandydaci do pracy mają silniejszą pozycję niż pracodawcy.

Czytaj też: Jacek Męcina: Zaczyna się rynek pracownika

Ten trend potwierdza raport Global Skills Index, w którym firma rekrutacyjna Hays ocenia 31 państw pod względem dostępności pracowników o odpowiednich kompetencjach. W bieżącym roku Polska otrzymała w nim 4,9 pkt w skali 1-10.

- Jesteśmy więc na granicy dzielącej rynek pracownika od sytuacji, która daje przewagę pracodawcom - pisze "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

miszczunio 2015-10-07 13:32:28

Ja natomiast pracowałam w Dussmannie. Nie było to miejsce dla leniwych ludzi, ale każdemu dawali szansę. Trzeba było dużo pracować, ale dzięki temu zarobki były bardzo zadowalające. Z kierownictwem też można było się dogadać, trzeba było mieć tylko odpowiednie podejście :)