Praca za granicą dla Polaka od ręki. W tych krajach chcą polskich specjalistów

W pierwszej połowie tego roku na portalu Pracuj.pl opublikowano 4 234 ogłoszeń skierowanych do osób poszukujących pracy za granicą. Najwięcej zagranicznych ofert pracy pochodziło z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech i Belgii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca za granicą dla Polaka od ręki. W tych krajach chcą polskich specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 wrz 2015 17:12


W pierwszym półroczu tego roku 38 proc. zagranicznych ogłoszeń na Pracuj.pl dotyczyło pracy w Niemczech. W analizowanym okresie najczęściej szukano specjalistów ds. inżynierii, produkcji oraz budownictwa. Ten trend nadal się utrzymuje, obecnie na portalu 40 proc. zagranicznych ofert pochodzi z Niemiec, a co trzecie ogłoszenie adresowane jest do pracowników specjalizujących się w inżynierii, szczególnie odpowiedzialnych za montaż/serwis, elektronikę/elektrykę oraz konstrukcję/technologię.

Niemieckie firmy poszukują również polskich specjalistów zajmujących się instalacjami, budownictwem mieszkaniowym/przemysłowym, magazynowaniem oraz obszarem produkcji.

Fachowcy z Polski poszukiwani w krajach Beneluxu

Dane portalu pokazują, że polscy pracownicy potrzebni są także na holenderskich i belgijskich rynkach. W pierwszym półroczu 2015 r. oferty dotyczące pracy w Holandii stanowiły 10 proc. wszystkich zagranicznych ogłoszeń. Najwięcej pracy czekało na specjalistów ds. inżynierii. Obecnie na portalu również ponad 10 proc. ofert zatrudnienia za granicą stanowią ogłoszenia skierowane do osób poszukującym pracy w Holandii, co plasuje ten kraj na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń dotyczących zatrudnienia na zagranicznych rynkach.

Co trzecia oferta dotycząca pracy Holandii skierowana jest do specjalistów ds. produkcji. Osoby planujące pracę w Holandii mogą liczyć również na zatrudnienie w obszarze inżynierii oraz łańcuchu dostaw.

Ogłoszenia dla poszukujących pracy w Belgi, w pierwszej połowie tego roku stanowiły 7 proc. zagranicznych ofert. Wśród nich pracę najłatwiej było znaleźć specjalistom ds. inżynierii, budownictwa i produkcji. Obecnie na portalu Pracuj.pl, podobnie jak w poprzednim półroczu, ponad 7 proc. zagranicznych ofert dotyczy pracy w Belgii. Wśród nich 26 proc. wszystkich ogłoszeń skierowanych jest do inżynierów.

Największe zapotrzebowanie jest na osoby odpowiedzialne za montaż/serwis, elektronikę/elektrykę oraz konstrukcję/ technologię. Zatrudnienie w Belgii mogą znaleźć także osoby zajmujące się produkcją, co piąte publikowane ogłoszenie dotyczące pracy w tym kraju skierowane jest do specjalistów z tego obszaru.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.