Praca we Wrocławiu. Firmy chętnie tutaj rekrutują

Bardzo dobra oferta edukacyjna, wysoki poziom życia oraz duża liczba miejsc pracy to podstawowe atuty Wrocławia - uważa Łukasz Czajkowski, dyrektor centrum wspierania biznesu z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca we Wrocławiu. Firmy chętnie tutaj rekrutują

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

8 gru 2014 19:53


Działalność władz Wrocławia jest wieloaspektowa. Oprócz tradycyjnych dla samorządów inwestycji w infrastrukturę, miasto podejmuje szereg innych działalności.

Czytaj też: Wrocław zwalnia z podatku od nieruchomości firmy, które tworzą miejsca pracy

- Wrocław oferuje deweloperom bardzo szeroki zakres wsparcia podczas przygotowania inwestycji. Staramy się prowadzić aktywną politykę tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które mają na celu wsparcie deweloperów w ich działalności - tłumaczy Łukasz Czajkowski.

Jednocześnie miasto stara się udostępniać deweloperom nieruchomości komercyjne poprzez przetargi. Dodatkowo dużą podaż gruntów inwestycyjnych generują firmy i podmioty prywatne.

- Kiedy przychodził do Wrocławia pierwszy duży najemca z sektora BPO/SSC, firma HP, brakowało dobrych jakościowo biur. Dziś jest inaczej - tłumaczy Czajkowski.

- Dodatkowo staramy się działać kompleksowo w zakresie wsparcia najemców z sektora BPO. Chodzi tu przede wszystkim o dotarcie do ich pracowników, o takie stworzenie warunków życia, by chcieli tu przyjeżdżać - dodaje przedstawiciel ARAW.

Miasto podejmuje działania mające na celu współpracę z uczelniami i szkołami średnimi. Jednocześnie, jak zauważa Czajkowski, Wrocław staje się coraz bardziej atrakcyjny nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale również osób pochodzących z innych regionów Polski, a także Ukrainy.

Czytaj też: W Krakowie powstanie dzielnica przyszłości. I nowe miejsca pracy

- Po Warszawie to właśnie Wrocław jest najczęściej wybierany przez mieszkańców z Ukrainy - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

art 2016-04-29 17:50:16

wszystko ściema. po parku grabiszyńskim w godzinach 9, 10, 11 (z rana) biega pełno bezrobotnych (żeby wyładować stres - jak to jeden gośc mi powiedział , o mało co mi pod auto nie wpadł bo miał słuchawki na uszach), po centrach handlowych łażą całymi stadami bezrobotni w wieku około 28-40 lat, niektórzy siedzą z tabletami i laptopami i korzystaja z darmowego internetu i szukaja pracy. Brak pracy we Wrocławiu to norma. Wystarczy tylko stanąć "z boku" i poobserwować co się dzieje.