Praca w Wielkiej Brytanii: Rekord liczby zatrudnionych osób!

Optymistycznie zrobiło się na brytyjskim rynku pracy. Bezrobocie utrzymuje się wprawdzie na podobnym poziomie, czyli 6 proc. Niemniej jednak w Wielkiej Brytanii rekordowa, bo blisko 31 mln, liczba obywateli miała pracę w listopadzie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Wielkiej Brytanii: Rekord liczby zatrudnionych osób!

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

17 gru 2014 18:01


To rekord od 1971 roku, bo wówczas zaczęto regularnie przygotowywać zestawienia odnośnie sytuacji na rynku pracy - informuje IAR.

Czytaj też: Wielka Brytania: Imigranci znów pod ostrzałem. Są nowe przepisy

Nie tylko jednak dane dotyczące bezrobocia dają powody do optymizmu w Wielkiej Brytanii. Bowiem zarobki w listopadzie tego roku były tam wyższe o 1,6 proc. przy jednoprocentowej inflacji, która to z kolei była najniższą od 12 lat.

Niemniej jednak brytyjska opozycja labourzystowska zgłasza uwagi. Jej rzeczniczka do spraw pracy i emerytur, Rachel Reeves stwierdziła, że zbyt wielu ludzi szuka nadal pracy i jej nie znajduje, a ponadto - równocześnie wzrosło długoterminowe bezrobocie wśród młodzieży.

Czytaj też: Praca pielęgniarki w Wielkiej Brytanii o wiele bardziej się opłaca

Partia Pracy wylicza, że brytyjski pracownik zarabia średnio o 1600 funtów mniej niż przed czterema laty, kiedy rozpoczęły się rządy Davida Camerona.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.