Praca w Suwalskiej SSE: Firma Tanne zatrudni 130 osób

W piątek (1 kwietnia) spółka Tanne (zależna od fabryki Meble Forte) otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje na terenie strefy 427 mln zł i zatrudni 130 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Suwalskiej SSE: Firma Tanne zatrudni 130 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

1 kwi 2016 17:08


Ewa Sokólska z SSSE poinformowała, że Fabryka Mebli z grupy Forte zamierza rozbudować łącznie dwa zakłady. Wydane właśnie zezwolenie dotyczy pierwszego z nich.

- Spółka Tanne planuje realizować projekt inwestycyjny przewidujący utworzenie zakładu produkcji płyt drewnopochodnych - poinformowała Sokólska. Dodała, że zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć co najmniej 130 osób i ma być utrzymane co najmniej przez pięć lat. Inwestycja ma być gotowa do końca 2018 r.

Sokólska przypomniała, że cztery miesiące temu Fabryka Mebli Forte dostała zezwolenie na inwestycję w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie powstaje zakład Dystri-Forte. Jak wcześniej informowano, w Ostrowi powstanie centrum logistyczne, a pracę znajdzie tam minimum160 osób. Firma zainwestuje w Ostrowi 41,6 mln zł.

Obecnie na terenie Suwalskiej SSE działa 96 firm, które zatrudniają ogółem 8,9 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.