PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w strefach ekonomicznych. Tysiące nowych ofert

  • Autor: PAP/jm
  • 4 sty 2016 8:57

Specjalne Strefy Ekonomiczne podsumowują 2015 rok. Ile zezwoleń wydały? Ile powstanie nowych miejsc pracy, a jak wiele zostanie utrzymanych?

Praca w strefach ekonomicznych. Tysiące nowych ofert
Suwalska, Katowicka, Mielecka czy Pomorska SSE - gdzie najwięcej inwestycji i miejsc pracy? fot. Euro-Park Mielec
REKLAMA

Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2015 r. firmom 32 zezwolenia na prowadzenie działalności (z czego 27 dotyczy polskich firm). W efekcie powstanie ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy.

Na 32 zezwolenia tylko 11 to reinwestycje, pozostałe otrzymali nowi inwestorzy. Wśród firm, które otrzymały w 2015 r. swoje pierwsze zezwolenia, są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych, Basco 2 - producent elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej, spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe czy CNC Innovations - firmy zajmujące się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż, m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od początku powstania SSE Euro-Park w Mielcu (1995 r.) wydano już 330 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły 7,5 mld zł i powstało 26 tys. miejsc pracy.

Ile inwestycji i miejsc pracy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Czytaj tutaj.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Utworzenie i utrzymanie ponad 3 tys. miejsc pracy zadeklarowali inwestorzy, którzy otrzymali w 2015 r. zezwolenia na działalność w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE). 15 firm planuje zainwestować w SSE ponad 380 mln zł.

Iwona Paliszewska z biura zarządzania projektami inwestycyjnymi w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) poinformowała, że w 2015 r. wydanych zostało 15 zezwoleń na działalność, w tym osiem dla polskich firm.

Czytaj też: Joanna Erbel: W specjalnych strefach ekonomicznych panuje wyzysk

Inwestorzy zadeklarowali zainwestowanie ponad 380 mln zł oraz utworzenie 444 nowych i utrzymanie 2601 miejsc pracy. Tylko w grudniu wydano sześć zezwoleń.

Zezwolenie otrzymała m.in. spółka Pinguin Foods Polska (producent mrożonek), która planuje stworzyć co najmniej 30 nowych miejsc pracy. W Toruniu natomiast spółka Boryszew Components Poland wybuduje nowy zakład produkcji podzespołów z tworzyw sztucznych. Planuje zainwestować co najmniej 50 mln zł i do końca 2018 r. zatrudnić 200 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w strefach ekonomicznych. Tysiące nowych ofert

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA