Praca w PR: analiza ofert pracy w styczniu 2013 r.

W pierwszym miesiącu 2013 r. pojawiło się 165 ofert pracy dla PR-owców. O 65 proc. więcej ogłoszeń niż w grudniu ubiegłego roku, ale o 19 proc. mniej niż w styczniu 2012 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w PR: analiza ofert pracy w styczniu 2013 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 lut 2013 12:49


W styczniu najczęściej poszukiwano stażystów i praktykantów – donosi portal PRoto.pl. Skierowano do nich 60 ogłoszeń, wobec 21 w grudniu 2012 roku. Nieznacznie zmniejszył się udział ogłoszeń dla konsultantów w ogólnej liczbie ofert (z 28 do 29 proc.).

Niewielkie zmiany dotyczyły także ofert dla menedżerów (spadek z 8 do 7 proc.). Tak samo jak w pięciu poprzednich miesiącach, wzrost zainteresowania praktykantami wiązał się z większym popytem na konsultantów i oznaczał zmniejszenie zainteresowania specjalistami –w styczniu skierowano do nich 28 proc. ofert, wobec 43 proc. w grudniu.

Najwięcej pracy dla PR-owców w Warszawie. W stolicy pojawiło się ponad dwukrotnie więcej ofert – 108, niż we wszystkich pozostałych województwach liczonych razem (w sumie 51 ogłoszeń).

Poza najbardziej popularnymi wśród pracodawców językami (angielskim i niemieckim), w styczniowych ogłoszeniach można było również  natrafić na wymagania dotyczące znajomości języka francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

Wśród agencji rekrutujących PR-owców najbardziej aktywne były te z branży marketingowej i interaktywnej (w IV kwartale 2012 roku z tych branż również pochodziło najwięcej ogłoszeń).

W przypadku firm aktywność na rynku pracy dla PR-owców zwiększyła branża doradczo-szkoleniowa, z której pochodziło 17 proc. ogłoszeń. W porównaniu z grudniem zmniejszyła się rola branży finansowo-ubezpieczeniowej, która w styczniu opublikowała jedynie 2 oferty.

W galerii znajdziecie wykres, wskazujący portale, na których pojawiło się najwięcej ogłoszeń dla PR-owców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.