×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w policji: Długi proces rekrutacji i multum wymogów do spełnienia

  • Autor: MN
  • 4 gru 2017 21:29

Śląska policja prowadzi nabór kandydatów. Czy warto zostać stróżem prawa?

Praca w policji: Długi proces rekrutacji i multum wymogów do spełnienia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Lista wymogów wobec kandydatów do policji jest długa, a dodatkowe punkty zyskuje się np. za posiadanie wyższego wykształcenia czy uprawnień instruktora.

• Rekrutacja odbywa się w wielu etapach, wśród których znajdują się m.in. testy wiedzy, testy sprawnościowe i badania psychologiczne.

• Średnie zarobki w policji wynoszą około 4 tys. zł brutto. Sam komendant główny przyznaje, że nie są to pieniądze rekompensujące trud pełnienia służby.

- W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby – czytamy w ogłoszeniu o naborze kandydatów do Śląskiej Policji.

W tym roku policja w woj. śląskim zaplanowała sześć naborów, w ramach których zatrudnionych zostanie łącznie 595 policjantów. Najwięcej miejsc będzie przydzielone w ostatnim naborze, zaplanowanym na 28 grudnia, bo aż 225. Zaplanowano również pierwszy nabór na przyszły rok – odbędzie się 20 marca 2018 r. Przyjętych do służby zostanie 20 funkcjonariuszy.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby pracować w policji? Okazuje się, że lista wymogów jest naprawdę długa. Należy posiadać polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię. Nie można być osobą skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Należy korzystać z pełni praw publicznych i posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Kolejny wymóg to odpowiednia zdolność fizyczna i psychiczna do wykonywania zawodu. Ponadto przyszły funkcjonariusz musi dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, a także posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Na tym lista wymogów jednak się nie kończy. W procesie rekrutacji na korzyść kandydata przemawiają również inne czynniki, o których mowa w tabeli poniżej.

Spośród kandydatów preferuje się dodatkowymi punktami (w ilości jak wyżej) osoby posiadające następujące wykształcenie lub umiejętności.
Spośród kandydatów preferuje się dodatkowymi punktami (w ilości jak wyżej) osoby posiadające następujące wykształcenie lub umiejętności.

Rekrutacja wieloetapowa

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w policji: Długi proces rekrutacji i multum wymogów do spełnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA