Praca w Nokii: Coraz więcej kobiet pracuje w branży IT

W Nokii w Polsce pracuje 5,4 tys. pracowników, z czego większość zatrudniona jest w obszarze IT. W tym roku otworzono nową spółkę w Łodzi - Iris Telecommunication Poland. Jak wygląda rekrutacja zarówno w łódzkim, jak i wrocławskim oddziale i dlaczego firma nie narzeka na brak pracowników? Opowiadają Milena Kosińska, dyrektor personalny Iris Telecommunication Poland, oraz Martyna Kosiorek, recruitment manager w Nokii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Nokii: Coraz więcej kobiet pracuje w branży IT

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

13 gru 2017 12:31


• Nokia nie narzeka na brak specjalistów IT na rynku pracy.

• Powód? Przez wiele lat wypracowała swój system pozyskiwania pracowników.

• Jednym z nich jest współpraca z uczelniami.

• Co ciekawe, spółka zatrudnia obcokrajowców, ale nie dlatego, że mają problemy ze znalezieniem pracowników na polskim rynku.

• Wrocław to popularny kierunek migracji ludzi z Ukrainy i Rosji, którzy biorą udział w procesach rekrutacyjnych organizowanych przez Nokię.

W tym roku Nokia otworzyła nową spółkę w Łodzi - Iris Telecommunication Poland. Docelowo chcą państwo zatrudnić 250 osób. Kogo dokładnie szukacie i na jakim etapie jest rekrutacja?

Milena Kosińska, dyrektor personalny Iris Telecommunication Poland: - Nasza spółka w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa uczestniczy w projektowaniu oraz budowie sieci światłowodowych w trzynastu regionach Polski, dlatego też poszukujemy głównie specjalistów w dziedzinie zarządzania projektami (głównie budowlanymi), nadzoru prac budowlanych, a także osób z kompetencjami w zakresie projektowania oraz budowy światłowodów (np. projektantów sieci i urządzeń telekomunikacyjnych). W tej chwili zatrudniamy już blisko 80 pracowników, a do końca roku zwiększymy zespół w tym obszarze do 100 osób.

W ramach tego zatrudnienia budujemy również dział uzgodnień i wizji lokalnych – szukamy osób, które będą zajmowały się weryfikacją zgodności map z terenem oraz uzgodnieniami niezbędnymi do realizacji prac budowlanych. Będą one stanowiły sporą część naszego zespołu – planujemy przyjąć ok. 80 osób w województwach: łódzkim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz świętokrzyskim.

Czy mieli państwo problemy z rekrutacją? Wiele firm narzeka na brak wykwalifikowanych pracowników na rynku.

Milena Kosińska: - Jeśli chodzi o Łódź, to nie mieliśmy znaczących problemów z rekrutacją. Nasz projekt jest bardzo znany w branży i myślę, że przyciąga on wielu kandydatów z doświadczeniem. Największe wyzwania stawia przed nami obszar związany z projektowaniem sieci – nadal poszukujemy projektantów z uprawnieniami oraz asystentów projektantów. Zdecydowanie pomocna jest rozpoznawalna marka firmy. Kandydaci są zainteresowani pracą w siostrzanej spółce Nokii.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Nokianka 2017-12-14 21:21:53

Kobiet jest dużo jednak wciąż za mało :) od siebie polecam Nokię i Akademię i wykłady girls for girls - fajny klimat. Dziewczyny, nie dajcie sobie wmówić, że się nie nadajecie i sobie nie poradzicie - macie moc! :)

Zeghar 2017-12-13 16:42:03

Nie żebym był złośliwy, ale kiedyś widziałem kalendarz promujący panie pracujące w IT. Jedna koderka, jedna sieciowiec, a reszta to księgowość i HR...

Edyta 2017-12-13 16:26:10

A co z bydgoskim oddziałem Nokii?