Praca w Luxoft: 2 tys. osób zatrudnionych, a kolejnych kilkaset jeszcze w tym roku

Zajmująca się outsourcingiem IT firma Luxoft zatrudnia już w Polsce 2 tys. pracowników. W tym roku planuje przyjąć kilkaset osób w biurach firmy w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, a także otworzyć oddział w kolejnym mieście.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Luxoft: 2 tys. osób zatrudnionych, a kolejnych kilkaset jeszcze w tym roku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

14 kwi 2016 19:44


Jak poinformował w czwartek (14 kwietnia) Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe, obecnie w Polsce pracuje już niemal co piąty specjalista zatrudniony w firmie na świecie.

W zeszłym roku Luxoft zwiększył swoją kadrę w Polsce trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie zatrudnienia o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta - jego nazwa na razie nie została podana. Obecnie firma rozwija swoje centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

- Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem skali zatrudnienia, w tym chcemy utrzymać trend wzrostowy i zatrudnić przynajmniej kilkaset osób - zaznaczył Mach.

Podkreślił, że Polska odgrywa wyjątkową rolę w globalnej sieci biznesowej Luxoft. - To lokalizacja, w której można zarówno zatrudniać wysokiej klasy informatyków, jak i znajdować nowych partnerów biznesowych - ocenił dyrektor.

Obecnie ponad połowa pracowników firmy pracuje w centrach ulokowanych w Krakowie, w ubiegłym roku czterokrotnie wzrosła kadra specjalistów z Wrocławia. W grudniu zeszłego roku otwarty został również oddział w Gdańsku, gdzie obecnie projekty realizuje kilkudziesięciu informatyków.

Luxoft rekrutuje przede wszystkim programistów i specjalistów IT z 3-5-letnim doświadczeniem z Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta, a także innych części Polski i zagranicy. Zatrudnia też absolwentów znajdujących się na początku kariery zawodowej.

- W Polsce realizujemy projekty na rzecz czołowych globalnych marek z branż bankowości inwestycyjnej, nowych technologii oraz turystycznej, a od niedawna także dla jednego z gigantów branży motoryzacyjnej - poinformował Mach.

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Obecnie zatrudnia 11 tys. osób w 17 krajach, m.in. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. Firma jest obecna w Polsce od 2010 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.