Praca w Kongsberg Automotive: Norweski holding będzie zatrudniał w Pruszkowie

Fabryka norweskiego koncernu Kongsberg Automotive w Pruszkowie planuje do 2019 r. zwiększyć zatrudnienie o 250 osób. Ma to związek z rozbudową polskiego zakładu i nowymi kontraktami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Kongsberg Automotive: Norweski holding będzie zatrudniał w Pruszkowie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 kwi 2016 14:06


W połowie kwietnia odbyło się otwarcie nowej części zakładu Kongsberg Automotive w Pruszkowie, w której uruchomione zostały kolejne linie najnowszych technologii szycia. Inwestycja kosztowała 3 mln zł, a jej realizacja wynikała z nowych kontraktów, które firma pozyskała w ostatnim czasie.

Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 mln zł w przeciągu ośmiu lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.

Firma pozyskała również kontrakt na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. Jego wartość to kolejne 120 mln zł

W związku z rozbudową zakładu i kolejnymi projektami, firma planuje do 2019 r. zatrudnić 250 osób. Obecnie w fabryce pracuje ok. 1200 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.