Praca w Intelu, Gdańsk: Zatrudnienie rośnie

W centrum badawczo-rozwojowym Intela w Gdańsku pracuje obecnie ok. 2 tys. osób. Firma wynajmuje biura w gdańskim parku biznesowym. Teraz powiększy swoją przestrzeń o 5 tys. metrów powierzchni użytkowej, w której jest miejsce dla 420 dodatkowych miejsc pracy. Czy będzie zatrudniać?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Intelu, Gdańsk: Zatrudnienie rośnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

19 paź 2015 8:02


Firma nie podaje dokładnych danych odnośnie planów zatrudnienia. - Centrum dynamicznie się rozwija; w ostatnich miesiącach zatrudnialiśmy po kilkadziesiąt osób miesięcznie - informował Juliusz Kornaszewski z Intel Technology Poland Ltd.

Nie potwierdził, czy to tempo będzie utrzymane w najbliższych miesiącach, ale podał, że aktualnie firma ma oferty pracy na 79 pozycji.

Gdańskie centum

Poinformował, że w centrum Intela w Gdańsku "opracowywane są najnowocześniejsze globalnie stosowane technologie, m.in. rozwijane są sterowniki i technologie przewidziane dla układów graficznych napędzających komputery, tablety czy smartfony; powstaje szereg technologii serwerowych pozwalających na poprawę działania centrów danych".

- Także w Gdańsku znajduje się jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie laboratoriów zajmujących się dźwiękiem - rozpoznawaniem mowy, która wykorzystywana jest m.in. do komunikacji z elektroniką - dodał Kornaszewski.

Dziewczyny w IT

Firma Intel jest również współtwórcą (obok Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) programu "Nowe technologie dla dziewczyn", w ramach którego ufundowała stypendia 20 studentkom kierunków technicznych i informatycznych, wybranym spośród 600 kandydatek.

Stypendystki otrzymają opiekę mentora (doświadczonego pracownika firmy Intel) oraz stypendium w wysokości 12 tys. zł. Program stypendialny potrwa osiem miesięcy. Niektóre stypendystki mogą zostać zaproszone do odbycia stażu w centrum naukowo-badawczym Intela w Gdańsku albo w jednym z centrów firmy w Stanach Zjednoczonych. Planowane są kolejne edycje programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.