×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w handlu: Co drugi handlowiec był bez pracy w ciągu ostatnich 3 lat

 • Justyna Koc
  jk
 • 11 sty 2018 11:20

– Z naszego badania wynika, że z oszczędności najkrócej – bo jedynie 5 miesięcy – będą mogli utrzymać się handlowcy, którzy zostali bez pracy – komentuje Agnieszka Salach z grupy Kruk.

Praca w handlu: Co drugi handlowiec był bez pracy w ciągu ostatnich 3 lat
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Jak pokazuje badanie Kantar TNS przeprowadzone na zlecenie Kruk blisko 40 proc. przebadanych pracowników w Polsce, miało przerwę w zatrudnieniu w ciągu ostatnich 3 lat.
 • Utrata pracy jest częstym powodem zadłużenia.
 • Są jednak grupy zawodowe, które radzą sobie w takich sytuacjach.

Stopa bezrobocia na koniec 2017 roku wynosiła 6,5 proc. (wg danych GUS). To nie oznacza jednak braku przerw w zatrudnieniu – szczególnie w przypadku niektórych grup zawodowych. Badanie „Zachowania finansowe przedstawicieli różnych zawodów w Polsce i w innych krajach Europy”, przeprowadzone przez grupę Kruk, pokazało, że przerwy w zatrudnieniu najczęściej mieli pracownicy branży handlowej. Aż 55 proc. ankietowanych z tej grupy zawodowej odpowiedziało, że w ciągu ostatnich 3 lat zmagało się z takim problemem. Z czego 36 proc. już pracuje, a co piąta osoba nadal nie znalazła zatrudnienia.

Dla porównania wśród pracowników branży IT 31 proc. ankietowanych miało przerwę w zatrudnieniu w ciągu ostatnich 3 lat. Spośród nich 25 proc. znalazło już pracę, a bez niej pozostało jedynie 6 proc.

- Utrata pracy jest niewątpliwie trudnym doświadczeniem. Sytuacja na rynku dynamicznie się zmienia - w niektórych branżach bez problemu można znaleźć nowe zajęcie, w innych poszukiwania mogą zająć dużo czasu. A wtedy nasz domowy budżet może tego nie udźwignąć - komentuje Agnieszka Salach z grupy Kruk.

Utrata stabilizacji finansowej

Jak z utratą pracy radzą sobie przedstawiciele różnych grup zawodowych? Z badania wynika, że większość osób, bez względu na reprezentowaną branżę, deklaruje, że ograniczyłaby swoje codzienne wydatki i zrezygnowała z inwestowania w przyjemności. Z kolei dla pracowników branż, których sytuacja materialna jest na wysokim poziomie (np. informatycy, finansiści) dużym wsparciem byłyby oszczędności.

- Z naszego badania wynika, że z oszczędności najkrócej – bo jedynie 5 miesięcy – będą mogli utrzymać się handlowcy, którzy zostali bez pracy. A przecież odłożone pieniądze to często jedyny ratunek, gdy tracimy zatrudnienie. Warto o tym pamiętać, planując domowy budżet – komentuje Agnieszka Salach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Praca w handlu: Co drugi handlowiec był bez pracy w ciągu ostatnich 3 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jan Śpica 2018-01-12 09:53:28

  Dzień Dobry/Dobry Wieczur Nie Przejmujcie sie pisaniem Jestem Samoukiem nie uczyłem sie i musiałem do Szkoły iś Czy Muj Życiowy Cel Osiogniecia Powiedzie sie Jestem Prywatnym Wynalascom Muj Cel to Uleprzyć Świat jak Najlepiej Mam i Bende miał Pomysły Patenty Niemam Piniedzy na Ochrone Patentu Pomysłu Niewiem Kto By Zraizował Moje Pomysły Patenty Może wy Wiecie Może to wy Nowe Miejc Pracy Bendom Mam Pomysły Patent Jeden z Patentu Pomysłu to Produkcja Papieru Specjalnego na rospałke Ognia w Piecach wiem jake to musi być mam dwie opcje Piersze Specjalny Papier drugie Podobne do Papieru Chce zaczońć Produkcje ( Nawet mam ine Pomusły Patenty coś Leprzego ) Czekam na Szypkom Odpowieć muj Mail;janspica6@gmail.com Pisze na Poważnie Można zaczońć od Małej działalności do durzej Działalności Nie Można Rospalać Hemiom Jestem Dobry i Bende Pomagał Ludziom zaczne od Bezdomnych i Skoncze na ty co majom za mało Piniedzy Nieda sie żeby ludzie Piniedzy niemieli Jest zły System trzeba to zmienić i ine Sprawy Tak niemożna Żyć Bende Całe Życie to zmieniał Wiem jak Powino być??????????

 • Jan Śpica 2018-01-12 09:46:57

  Dzień Dobry/Dobry Wieczur Nie Przejmujcie sie pisaniem Jestem Samoukiem nie uczyłem sie i musiałem do Szkoły iś Czy Muj Życiowy Cel Osiogniecia Powiedzie sie Jestem Prywatnym Wynalascom Muj Cel to Uleprzyć Świat jak Najlepiej Mam i Bende miał Pomysły Patenty Niemam Piniedzy na Ochrone Patentu Pomysłu Niewiem Kto By Zraizował Moje Pomysły Patenty Może wy Wiecie Może to wy Nowe Miejc Pracy Bendom Mam Pomysły Patent Jeden z Patentu Pomysłu to Produkcja Papieru Specjalnego na rospałke Ognia w Piecach wiem jake to musi być mam dwie opcje Piersze Specjalny Papier drugie Podobne do Papieru Chce zaczońć Produkcje ( Nawet mam ine Pomusły Patenty coś Leprzego ) Czekam na Szypkom Odpowieć muj Mail;janspica6@gmail.com Pisze na Poważnie Można zaczońć od Małej działalności do durzej Działalności Nie Można Rospalać Hemiom Jestem Dobry i Bende Pomagał Ludziom zaczne od Bezdomnych i Skoncze na ty co majom za mało Piniedzy Nieda sie żeby ludzie Piniedzy niemieli Jest zły System trzeba to zmienić i ine Sprawy Tak niemożna Żyć Bende Całe Życie to zmieniał Wiem jak Powino być????????

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA