PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w Gdańsku, opiekun: Gdańska Spółdzielnia Socjalna rekrutuje

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 sie 2017 17:40

Gdańska Spółdzielnia Socjalna szuka opiekunów dla gdańskich seniorów.  Oferta skierowana jest między innymi do osób o niższych kwalifikacjach.

Praca w Gdańsku, opiekun: Gdańska Spółdzielnia Socjalna rekrutuje
Adobe Stock
REKLAMA

• Gdańska Spółdzielnia Socjalna rekrutuje. Poszukuje opiekunów dla seniorów.

• Oferta jest skierowana między innymi do osób o niższych kwalifikacjach - GSS prowadzi bezpłatne, specjalistyczne szkolenia przygotowawcze do pełnienia funkcji opiekuna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Kolejne warsztaty zawodowe w tym zakresie ruszają już we wrześniu.

Gdańska Spółdzielnia Socjalna (GSS) zaprasza do współpracy osoby, które mogą i chcą podjąć pracę opiekunów środowiskowych i pomagać przede wszystkim mniej samodzielnym seniorom oraz osobom niepełnosprawnym w codziennych, życiowych czynnościach. Oferta skierowana jest między innymi do osób o niższych kwalifikacjach – GSS prowadzi bowiem bezpłatne, specjalistyczne szkolenia przygotowawcze do pełnienia funkcji opiekuna. Kolejne warsztaty zawodowe w tym zakresie ruszają już we wrześniu.

Teleopieka w Gdańsku

Chodzi o pracę w ramach innowacji społecznej „Dzięki nam nie jesteś sam – całodobowe centrum wsparcia dla osób niesamodzielnych na terenie miasta Gdańsk”, pilotażowo realizowanej przez Gdańską Spółdzielnię Socjalną. Usługą „Halo jak się czujesz”, czyli telefonicznym, cyklicznym kontaktem opiekuna z podopiecznym oraz całodobowym dyżurem opiekuńczym, zostało objętych trzydzieścioro gdańskich seniorów, głównie osób niepełnosprawnych.

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie to w większości podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Ich sytuacja została dokładnie zdiagnozowana, by jak najtrafniej dopasować usługę do potrzeb. Są to mieszkańcy samotni lub z różnych przyczyn pozbawieni opieki ze strony rodziny czy znajomych, w satysfakcjonującym zakresie. Wprowadzenie dodatkowych usług wspierających, przede wszystkim podnosi ich bezpieczeństwo życiowe. Pozwala bowiem na błyskawiczną reakcję, gdy np. niepełnosprawny senior znajdzie się w sytuacji zagrażającej jego życiu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w Gdańsku, opiekun: Gdańska Spółdzielnia Socjalna rekrutuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA