• Outsourcing cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących pracy.
• Taka forma zatrudnienia ma swoje zalety, ale też posiada wiele wad - największą z nich jest płaca.
• By zatrzeć nierówności, firma Crossover proponuje nowy model pracy zdalnej – RemoteWork.

Marzeniem niejednego pracownika jest proporcjonalne wynagrodzenie za wykonaną pracę. Wykonujący projekty outsourcingowe często nie mają świadomości, jak wiele tracą przez firmę pośredniczącą. Alternatywą w takiej sytuacji może być RemoteWork.
Czytaj też: Polska ma spektakularny potencjał, jeśli chodzi o inżynierów, programistów i finansistów
- Dwie trzecie pensji pracownika wykonującego zlecenia outsourcingowe zostaje w portfelu pośrednika, czyli „outsourcera”. Przykładem obrazującym ten proces może być specjalista zatrudniony na stanowisku Software Engineer. Jego wynagrodzenie wynosi 10 dolarów za godzinę. Natomiast usługodawca przeznacza na realizację tego projektu 30 dolarów. Pozostałe 20 dolarów trafia do rąk outsourcera. Taka osoba zadaje sobie trud realizując powierzone mu zlecenie, z czego rzeczywista wartość wykonanej pracy wynosi jedną trzecią tego, co oferuje zleceniodawca – tłumaczy dyrektor generalny Crossover Per Markus Tornberg.
Czytaj też: Praca dla informatyków w Crossover: Firma z Teksasu zapłaci Polakom 32 tys. zł na miesiąc
By zatrzeć tę nierówność firma Crossover stworzyła model pracy zdalnej – RemoteWork.

Zgodnie ze strategią RemoteWork przyjętą przez Crossover, osoba pośrednicząca w zatrudnieniu obiera 10 proc. kosztów pracownika, lecz od samego usługodawcy. Pracownik otrzymuje zatem 100 proc. należnego mu wynagrodzenia. Taki efekt jest wynikiem starannych i żmudnych negocjacji prowadzonych przez specjalistów, którzy pozyskują amerykańskich pracodawców dla przyszłych pracowników z całego świata.


Redakcja poleca
-
Zarządzanie
Rząd zgodził się o poszerzenie tarczy branżowej o kolejne biznesyWsparcie w ramach tzw. tarczy branżowej zostanie rozszerzone na kolejnych sześć kodów PKD i dotyczyć będzie m.in. hoteli, w tym turystycznych obiektów noclegowych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania - poinformował we wtorek resort rozwoju pracy i technologii.
-
-
-
KOMENTARZE (0)