Praca w China International Marine Containers dla 40 osób w Gdyni

Spółka CIMC, chiński producent kontenerów, otworzyła w Gdyni fabrykę naczep. Zakład zatrudni w pierwszym etapie 40 osób. W przyszłości można się spodziewać kolejnych inwestycji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w China International Marine Containers dla 40 osób w Gdyni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

30 paź 2015 14:01


O otwarciu fabryki w przemysłowo-portowej dzielnicy Gdyni-Chyloni poinformowano podczas konferencji prasowej w Sopocie. CIMC - China International Marine Containers (Group) jest jednym z wiodących na świecie producentów kontenerów, pojazdów specjalistycznych oraz naczep i przyczep.

Dyrektor zarządzający CIMC Trailer Polska (spółka zależna grupy CIMC), Steven Feng podał podczas konferencji, że w gdyńskim oddziale montowane będą różnego rodzaju przyczepy i naczepy transportowe.

Podzespoły do montażu będą importowane z Chin i Europy. Naczepy z Gdyni będą trafiały na rynki europejskie. Poinformował, że zakład będzie produkował co najmniej dwa tysiące różnego rodzaju przyczep i nadwozi rocznie. Wartość rocznej produkcji oszacował na ok. 20 mln euro.

Bliskość rynku pracy

Feng powiedział, że w pierwszym etapie w Gdyni zainwestowano ok. 3 mln dolarów.

- A w przyszłości, bo będziemy potrzebowali więcej przestrzeni, planujemy zainwestować kwotę podobną do tej już zainwestowanej w pierwszym etapie - powiedział.

Powiedział, że Gdynia została wybrana spośród ponad 20 rozpatrywanych lokalizacji w Polsce północnej.

- Gdynia to najlepsza lokalizacja ze względu na bliskość dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej i portowej oraz rynku pracy - tłumaczył. Zwrócił uwagę, że Polska - jako największy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ważny partner w transporcie międzynarodowym - była naturalnym wyborem dla firmy. Podał, że zakład będzie zatrudniał 40 osób.

Zakład zajmuje halę o powierzchni ponad 3,6 tys. m kw. oraz plac manewrowy o powierzchni 4,4 tys. m kw. Fabryka dysponuje też dwiema suwnicami.

Inwestycja pociągnie za sobą kolejne

Wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski ocenił, że otwarcie fabryki chińskiego inwestora to rozpoczęcie nowego etapu współpracy z firmami zagranicznymi. Zwrócił uwagę, że do tej pory Pomorze pozyskiwało głównie firmy z sektora finansowego, usług biznesowych i BPO.

- A dziś rozpoczynamy współpracę z globalną firmą produkcyjną - dodał. Jest przekonany, że za tą firmą przyjdą kolejne.

Wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała zwróciła uwagę, że z punktu widzenia rozwoju gospodarczego nie ma inwestycji ważniejszych niż bezpośrednie inwestycje zagraniczne i nie ma bardziej stabilnych niż te, które są produkcyjne.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ciekawe 2015-10-31 11:32:48

Zatem do tego doszlo: chinczycy otwieraja fabryki w Polsce! Dziekujemy wladzy za trud i poswiecenie w budowie obozow pracy na rzecz wszystkich innych, nawet Chin! czysss