×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w banku i firmie ubezpieczeniowej: Rygorystyczny dress code i wysokie wymagania? To już tak nie wygląda

• Praca w instytucjach finansowych takich jak bank, firma ubezpieczeniowa, leasingowa, faktoringowa, a także windykacyjna staje się coraz mniej sformalizowana.
• Pojawiają się zróżnicowane świadczenia dodatkowe, elastyczne godziny pracy, możliwość wykonywania obowiązków zdalnie, łatwiejsza droga awansu, łagodniejsze wymagania co do stroju.
• Nic dziwnego, konkurencja na rynku powoduje, że nie mogą one już rywalizować o pracowników wyłącznie wysokością wynagrodzenia.

Praca w banku i firmie ubezpieczeniowej: Rygorystyczny dress code i wysokie wymagania? To już tak nie wygląda
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Konkurencja na rynku pracy powoduje, że instytucje finansowe nie mogą już rywalizować o pracowników wyłącznie wysokością wynagrodzenia. Dlatego wprowadzają coraz łagodniejsze zasady

Instytucje finansowe coraz mniej „korpo”

- W instytucjach finansowych, do których zaliczamy banki, firmy ubezpieczeniowe, leasingowe, faktoringowe, a także windykacyjne, zachodzi szereg zmian, jeżeli chodzi o strukturę zatrudnienia. Po pierwsze zmienia się średnia wieku zatrudnionych. Po drugie zwiększa się elastyczność pracy: pracownicy coraz częściej są zatrudniani na część etatu lub otrzymują oferty pracy zdalnej – mówi Joanna Wyrębowska, business unit manager Banking & Insurance HRK. Oprócz tego mogą liczyć na coraz bardziej różnorodne świadczenia dodatkowe.

Pracę można otrzymać nawet bez doświadczenia w branży

Obecnie pracownikom instytucji finansowych łatwiej jest również piąć się po szczeblach kariery – awanse w firmach są częstsze. Ponadto coraz mniejsze problemy z dostaniem pracy mają osoby bez doświadczenia w branży.

Czytaj też: Praca w banku: Młodzi jej nie chcą. Banki muszą dostrzec problem i rozpocząć zmiany

Inne świadectwo tego, że praca w instytucjach finansowych nie jest już tak sformalizowana jak kiedyś, stanowi ubiór pracowników. Dress code jest mniej rygorystyczny. W wielu firmach obowiązują casual fridays – w piątki wolno ubierać się swobodniej. Dotyczy to zarówno szeregowych pracowników, jak i kadry menadżerskiej oraz zarządu. Wszystko to sprawia, że w instytucjach finansowych pracuje się łatwiej i przyjemniej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w banku i firmie ubezpieczeniowej: Rygorystyczny dress code i wysokie wymagania? To już tak nie wygląda
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA