PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w agencji zatrudnienia. Kto może zostać rekruterem?

Prawie co druga firma w Polsce ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników, dlatego firmy coraz częściej korzystają ze wsparcia agencji. To z kolei sprawia, że agencje coraz więcej rekrutują. Kogo szukają i ile płacą?

Praca w agencji zatrudnienia. Kto może zostać rekruterem?
Adobe Stock
REKLAMA
 • Agencje zatrudnienia poszukują zarówno specjalistów HR, rekruterów, handlowców, jak i osób, które są ekspertami w danej branży, np. finansowej, produkcyjnej czy bankowej.
 • Agencje zatrudniają zarówno doświadczonych specjalistów, jak i początkujących pracowników.
 • Z raportu płacowego Hays Poland 2019 wynika, że miesięczna pensja specjalisty ds. rekrutacji mieści się w przedziale od 5 tys. do 8 tys. zł brutto.

Praca specjalisty ds. HR w agencji doradztwa personalnego a praca menedżera HR w wewnętrznym dziale personalnym firmy to dwa różne światy. Specjaliści pracujący wewnątrz organizacji ograniczają się do branży, w której firma funkcjonuje. Praca w agencji doradztwa zaś pozwala poznać różne sektory i obszary biznesowego działania. Inaczej też wygląda zakres obowiązków rekruterów.

- W agencji odpowiedzialność dotyczy najczęściej jednej dziedziny, np. rekrutacji tymczasowej, podczas kiedy w wewnętrznych działach HR jej zakres jest dużo szerszy - mówi Paula Rejmer, dyrektor w Hays Poland.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dobry rekruter na wagę złota. Wysoka pensja mu nie wystarczy

Nieco inaczej wygląda też profil poszukiwanych kandydatów. Agencje poszukują zarówno specjalistów HR, rekruterów, handlowców, jak i osób, które są ekspertami w danej branży, np. finansowej, produkcyjnej czy bankowej.

- Rekruterzy z tej ostatniej grupy stanowią bardzo ciekawe gremium, ponieważ wnoszą do swojej pracy wartość dodaną w postaci wiedzy merytorycznej. Dzięki rozumieniu specyfiki stanowisk mogą jeszcze lepiej dopasować talent do potencjalnego pracodawcy. I to jest ogromnie cenne w naszej branży - ocenia Beata Pucyk, HR menedżer w Devire.

Zatrudnienie w agencjach znaleźć mogą zarówno młode osoby, jak i doświadczeni rekruterzy, eksperci specjalizacji czy menedżerowie.

- Sukces w rekrutacji mogą osiągnąć specjaliści z różnych dziedzin. Zarówno osoby, które pierwsze zawodowe kroki stawiały w agencji rekrutacyjnej i rozwijały się w ramach jej struktur, jak i doświadczeni menedżerowie przechodzący z biznesu. Młodzi pracownicy potrzebują solidnego wdrożenia i wsparcia, w udzielaniu którego bardzo skuteczni są właśnie doświadczeni koledzy - wskazuje Paula Rejmer.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Praca w agencji zatrudnienia. Kto może zostać rekruterem?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Aga 2020-07-20 18:50:25

  Właśnie myślałam o tym, żeby przebranżowić się z księgowości na HR, ale chyba właśnie zmieniłam zdanie i przerzucę się na coś innego..... ;)

 • Adrian 2019-08-29 13:39:25

  Nie odpowiedzialni ludzie tam pracują. Jako manager z prawie 20 letnim doświadczeniem spotkałem się, że na spotkaniu pytali mnie co to za certyfikat mam ? Nie chciało im się zgłębić wiedzy przed spotkanie - było w CV, a przecież pracują w tym obszarze!!!!! Szok jak musiałem im to tłumaczyć!! Spróbowałem aplikować na stanowisko rekruterskie jako specjalista w swojej dziedzinie w firmach headhunterskich. Myślicie że zostałem zaproszony? NIE !!!!! Ludzie popatrzcie na Linkedinie przed pójściem na rozmowę z kim będziecie rozmawiali? Jakie jest wykształcenie rekruterów i czy choć jeden dzień przepracowali w danej branży do której rekrutują?

  • tomek 2020-08-18 15:02:00

   @Adrian, jeśli po 20 latach pracy jako "menedżer" aplikujesz na stanowisko headhuntera z widełkami 5-8k to gdzieś pobłądziłeś bracie :))))

 • Autor 2019-08-07 09:03:36

  Styczność z agencjami pracy miałam jako specjalista HR dość duży. Niestety praca agencji wygląda ładnie tylko na papierze w artykule. Rekruterzy na spotkania czy z klientem czy kandydatem przychodzą nieprzygotowani. Nie umieją odpowiedzieć na proste pytania. Ci co są po branży handlowej usiłują "wciskać" nieodpowiednich ludzi, żeby tylko zakończyć projekt i wziąć kasę w postaci premii. Najgorszym błędem agencji jest łączenie działu rekrutacji że sprzedażowym bo osoby zajmujące się tym i tym nie są w niczym dobre i rozpraszają się. I jako klient i jako poszukująca pracy agencje omijam z daleka.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA