Praca, Rossmann: Centrum technologiczne w Polsce rośnie w siłę

• Czternastu nowych programistów rozpocznie pracę w Centrum Technologicznym Rossmanna od 1 sierpnia.
• To efekt projektu ZaprogramujSię 3.0. Dla większości zatrudnionych to pierwsza praca i szansa na rozpoczęcie zawodowej kariery.
• Pracownicy centrum mają do dyspozycji m.in. pokój relaksu, stołówkę i dofinansowanie do posiłków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, Rossmann: Centrum technologiczne w Polsce rośnie w siłę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lip 2016 13:55


Kolejna edycja projektu ZaprogramujSię 3.0 Rossmanna spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno studentów kierunków informatycznych, jak i osób planujących rozpoczęcie kariery
w zawodzie programisty. Spośród kilkudziesięciu kandydatów, wybrano kilkunastu, których zaproszono na ufundowane przez Rossmanna szkolenie z języka programowania C#.

Czternastu z nich zaproponowano pracę w Centrum Technologicznym. – Na tygodniowym szkoleniu nauczyłam się bardzo dużo. To był przyspieszony, ale bardzo skuteczny kurs – mówi Klaudia Kociołek, uczestniczka projektu i studentka informatyki na Politechnice Łódzkiej.

Dla większości zatrudnionych to pierwsza praca i szansa na rozpoczęcie zawodowej kariery w miejscu, gdzie tworzy się informatyczne rozwiązania dla biznesu.

– Przygotowujemy m.in. rozbudowane aplikacje mobilne na smartfony, systemy ułatwiające zakupy klientom np. kasy mobilne, drogerię internetową w formacie 3D, firmowe strony internetowe czy systemy programów lojalnościowych np. skierowany do młodych rodziców program Rossnę – wylicza Marek Kłos, szef Centrum Technologicznego Rossmanna.

Siedziba Centrum Technologicznego Rossmanna. (fot.mat.pras.) Siedziba Centrum Technologicznego Rossmanna. (fot.mat.pras.)

Idealna praca dla studentów

W czasie wakacji studenci będą pracować przez pięć dni w tygodniu. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego ich czas pracy będzie dostosowany do zajęć, dzięki czemu będą łączyć teorię zdobywaną na uczelni z praktyką w swoim nowym miejscu pracy.

– Cieszy mnie to, że będę tworzyć oprogramowanie dla firmy, która mnie zatrudnia, a nie jako podwykonawca dla różnych przedsiębiorstw. To daje poczucie stabilizacji. Można skoncentrować się na konkretnych zagadnieniach. Fajnie, że w Rossmannie jest ich dużo. Jednego dnia będę mógł pracować przy aplikacjach mobilnych, a drugiego np. przy stronie internetowej – mówi Jakub Przysucha, który pracę w Rossmannie połączy ze studiami na Uniwersytecie Łódzkim.

Dodatkowe benefity

Zatrudnienie w Centrum Technologicznym Rossmanna ma więcej atutów. Pracownicy mają na miejscu do dyspozycji pokój relaksu, stołówkę i dostają dofinansowanie do posiłków. Mogą korzystać z kart MultiSport, prywatnej opieki lekarskiej, dofinansowania do rodzinnych wakacji, finansowanych przez firmę wyjazdów jak: nurkowanie, wspinaczka po górach czy jazda konna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.