PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca, rekrutacja: Jacy pracownicy byli poszukiwani w październiku 2017 roku

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 8 lis 2017 16:11

W październiku br. stopa bezrobocia wyniosła 6,6% (dane MRPiPS). Jakich kandydatów poszukują pracodawcy?

Praca, rekrutacja: Jacy pracownicy byli poszukiwani w październiku 2017 roku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Za pośrednictwem GoldenLine wiadomość od rekrutera otrzymało 57 153 osób posiadających profil zawodowy.

• Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, finansów/ekonomii i inżynierii.

• Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

 

W październiku 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymały 57 153 osoby posiadające profil zawodowy w serwisie GoldenLine. Jak wynika z analiz serwisu, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 20% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją finanse/ekonomia (11% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację) oraz ze specjalizacją inżynieria (11%), zaś na trzecim - ze specjalizacją sprzedaż (10% otrzymujących propozycje pracy).

Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją obsługa klienta (9%), a także IT - administracja (9%) (dane nie sumują się do 100%, ponieważ kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację).

W październiku 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (52% zapytanych osób była w tym wieku), zaś 24% osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, jest w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18. a 26. rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera 17% jest w tym wieku).

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (29%), śląskim (13%), dolnośląskim (12%), wielkopolskim (10%) oraz małopolskim (9%). Informacje te wskazują, że wciąż najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków.

We wrześniu 2017 r. większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, ma umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in.: znajomość języka programowania JavaScript (12%), SQL (12%) oraz Java (11%), a także znajomość programu AutoCAD (10%). Jak wynika z analiz GoldenLine, Istotną rolę odgrywały również umiejętności miękkie. U osób, które otrzymały wiadomość od rekruterów, pojawiały się takie kompetencje jak zarządzanie zespołem (12%), obsługa klienta (11%) czy zarządzania projektami (10%).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca, rekrutacja: Jacy pracownicy byli poszukiwani w październiku 2017 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA