Praca na budowie: Sektor budowlany inwestuje w ludzi. Innowacje muszą zaczekać

Polski sektor budowlany zatrudnia na potęgę by podołać zleceniom, mniej tym samym inwestując w maszyny i nowe technologie. Innowacje technologiczne muszą zaczekać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na budowie: Sektor budowlany inwestuje w ludzi. Innowacje muszą zaczekać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 sie 2016 7:43


Pozyskiwanie klientów (66 proc.) i zwiększanie zatrudnienia (56 proc.) to główne priorytety przedsiębiorców z sektora budowlanego, co odbija się na ich inwestycjach w maszyny i nowe technologie - wynika z badania Work Service.

Ponad 55 proc. przedstawicieli branży zapowiada rekrutacje. Będą one dotyczyć głównie pracowników niższego szczebla (44 proc.) i wykwalifikowanych pracowników technicznych (41 proc.).

Jak mówi w "Pulsie Biznesu" pełnomocnik zarządu Work Service Krzysztof Inglot, przedsiębiorcy odraczają długoterminowe inwestycje i starają się przeznaczać kapitał na pozyskiwanie zasobów ludzkich niezbędnych do realizacji bieżących zamówień. W konsekwencji, na przekór międzynarodowym tendencjom, prowadzi to do opóźnienia automatyzacji polskiej branży budowlanej.

Budowlańcy najczęściej poszukują pracowników przez ogłoszenia w internecie (45 proc.). Niemal równie często wykorzystują w rekrutacji rekomendacje (42 proc.). Co trzeci (36 proc.) współpracuje na tym polu z urzędami pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.