Praca, lektor j. angielskiego: Work Service szuka 1,5 tys. osób

• Polska jest w dziesiątce krajów, w których najlepiej mówi się w języku angielskim.
• To właśnie te umiejętności stają się przepustką do kariery, głównie w centrach BPO/SSC.
• Work Service rozpoczyna rekrutację 1500 lektorów języka angielskiego, którzy dzięki narzędziom on-line będą uczyć na całym świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, lektor j. angielskiego: Work Service szuka 1,5 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 cze 2016 12:12


Polska znajduje się na 9 miejscu, wśród krajów, w których jest najwięcej osób bardzo dobrze włada językiem angielskim. Na czele zestawienia EF EPI English Proficiency Index znajdują się takiej kraje jak Szwecja, Holandia, Dania, Norwegia i Finlandia. Za naszym krajem ulokowały się m.in. Niemcy, Austria czy Portugalia.

– Wielu inwestorów zagranicznych chcąc nawiązać relacje biznesowe z Polską, patrzy dziś w pierwszej kolejności na kapitał ludzki i dostępność wykwalifikowanych kadr. To jeden z głównych czynników, który przyciąga obecnie do naszego kraju globalne koncerny – mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

– Coraz częściej rekrutacje do centrów BPO/SSC realizowane są wśród absolwentów studiów lingwistycznych, którzy bardzo dobrze znają języki obce. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzane są predyspozycje oraz znajomość języków obcych i te kryteria decydują o zatrudnieniu. Bardzo dobra znajomość angielskiego to olbrzymi potencjał, który jest czasem niedoceniany, a może być kluczowy przy uzyskaniu pracy. W wielu przypadkach merytoryczne wdrożenie w szczegóły działań zawodowych następuje już po przyjęciu do pracy – dodaje Inglot.

Praca on-line

Work Service prowadzi dla iTutorGroup kampanię rekrutacyjną, wśród osób zainteresowanych pracą w charakterze lektora on-line.

Poszukiwane są osoby ze znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, bez konieczności posiadania certyfikatów i kierunkowego wykształcenia. Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane, ale niezbędne będą predyspozycje do prowadzenia zajęć z języka angielskiego, które zostaną sprawdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej on-line.

Zatrudnione osoby będą pracować zdalnie, a ich zadaniem będzie prowadzenie zajęć dla uczniów z całego świata, dlatego niezbędne będzie także posiadanie dostępu do internetu umożliwiającego połączenie z platformą iTutor. Konieczne będzie także posiadanie oraz umiejętność obsługi sprzętu do poprowadzenia lekcji tj.: komputera, kamery, mikrofonu oraz słuchawek.

– Rekrutacja, którą uruchomiliśmy odbywa się za pomocą interaktywnej platformy IT umożliwiającej wstępną selekcję kandydatów na podstawie nagrań video. To pierwsza tego rodzaju innowacyjna forma rekrutacji, która skraca proces selekcji kandydatów, a także umożliwia sprawdzenie umiejętności posługiwania się narzędziami, które później będą niezbędne do wykonywania pracy lektora języka angielskiego on-line – mówi Agnieszka Dejneka, menadżer ds. projektów HR w Work Service.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

teacher 2017-05-17 11:17:51

Dzięki ulala! To mi wystarczy, nawet nie ma co próbować, stawka bazowa $4 to śmiech na sali, plus materiały (bardzo ubogie) miałabym otrzymać godzinę przed zajęciami? Czyli de facto poświęcam 2 godziny za 16 zł.... jeśli nie będzie ratingu. Szkoda czasu

ulala 2016-12-04 21:59:30

niestety, po paru lekcjach sprawa jest oczywista: 1. to nie jest 45 min, wejsc trzeba wczesniej, lekcje trzeba przygotowac - liczmy 5min, raporcik na koncu wypelnic - liczmy 5min... 2. w zaleznosci od widzimisie uczniow, rating albo jest, albo ... go nie ma. that means no money. 3. jak uczen, ktory spoznil sie o 30min, czyli pojawil na 15 min leckji, moze wystawic dobry... oj, jakikolwiek! rating, skoro nie ma czasu przyjsc na lekcje. 4. zabukowany grafik nie oznacza, ze lekcja znalazla chetnych, o czym dowiadujemy sie ...tego dnia, ktorego myslimy, ze bedziemy prowadzic zajecia. ZREZYGNOWALEM od razu. zarabiam wiecej na żywo. pozdrawiam.