×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca: Inżynierowie pilnie potrzebni. Którzy specjaliści najbardziej poszukiwani?

Na polskim rynku pracy zwiększa się liczba ofert pracy dla automatyków, mechaników, robotyków, konstruktorów czy specjalistów ds. rozwoju produktów.

Praca: Inżynierowie pilnie potrzebni. Którzy specjaliści najbardziej poszukiwani?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Na polskim rynku pracy potrzeba przede wszystkim osób znających się na automatyzacji produkcji

• W związku ze spadkiem liczby inżynierów między firmami wzrasta konkurencja o tych pracowników.

• Powoduje to, że kandydaci do pracy mają coraz większe oczekiwania w stosunku do pracodawców i są coraz bardziej roszczeniowi.

• Aby przyciągnąć specjalistów, przedsiębiorstwa muszą oferować im dobre zarobki i atrakcyjne warunki rozwoju zawodowego.

Polska już od lat przyciąga wielu międzynarodowych inwestorów. Przekonują ich stabilny wzrost gospodarczy, dobre ratingi, sprzyjająca lokalizacja na mapie Europy oraz strefy ekonomiczne, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżki podatków oraz dofinansowanie na stworzenie nowych miejsc pracy. Niestety jest pewien problem z pracownikami – w naszym kraju zaczyna brakować inżynierów.

Czytaj też: Automatyzacja i robotyzacja: Które zawody są zagrożone przez roboty?

- Obecnie na polskim rynku mamy odpowiednią liczbę inżynierów, chociaż obserwujemy spadki. Jest to spowodowane m.in. niżem demograficznym, który nastąpił po 1989 r. Poza tym studenci coraz częściej wybierają kierunki informatyczne, a nie np. inżynierię produkcji czy automatykę i robotykę – mówi Marcin Iwaniec, business unit manager w HRK Engineering & Technology.

Których specjalistów Polska potrzebuje najbardziej? Przede wszystkim osób znających się na automatyzacji produkcji – na rynku zwiększa się liczba ofert pracy dla automatyków, mechaników i robotyków. W naszym kraju powstają też nowe centra badań i rozwoju. Na brak pracy nie mogą więc narzekać również konstruktorzy czy specjaliści ds. rozwoju produktów.

W związku ze spadkiem liczby inżynierów między firmami wzrasta konkurencja o tych pracowników. Powoduje to, że kandydaci do pracy mają coraz większe oczekiwania w stosunku do pracodawców i są coraz bardziej roszczeniowi. Aby przyciągnąć specjalistów, przedsiębiorstwa muszą oferować im dobre zarobki i atrakcyjne warunki rozwoju zawodowego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Praca: Inżynierowie pilnie potrzebni. Którzy specjaliści najbardziej poszukiwani?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kestor 2018-04-17 15:20:21

    To nie wiem od czego Ty byles inzynierem ze takie psie pieniadze pracowales.

  • Inz 2017-07-18 07:04:35

    Za 1700 - na reke nie znajdziecie inzynierow - mowie to jako absolwent tych studiow. Po 3 latach pracy podwyzka do 1800 zl... Jak wyjechalem za granice to po miesiacu 1600 euro plus dodatki.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA