Praca dla ok. 200 osób w fabryce koreańskiego inwestora w Chodzieży

Południowokoreańska firma Dongjin otworzy w Chodzieży (Wielkopolskie) zakład produkcyjny, w którym pracę ma docelowo znaleźć ok. 200 osób. Inwestor będzie produkować plastikowe i metalowe elementy dla branży AGD. Produkcja ma ruszyć w drugiej połowie br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla ok. 200 osób w fabryce koreańskiego inwestora w Chodzieży

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 kwi 2014 18:40


W najbliższych miesiącach Dongjin ma rozpocząć poszukiwania pracowników na stanowiska finansowo-administracyjne. W kolejnym etapie poszukiwani będą specjaliści od zarządzania produkcją i montażyści.

Jak poinformował w czwartek PAP partner zarządzający w firmie doradczej JP Weber Jędrzej Piechowiak, koreański inwestor do tej pory lokował swoje zakłady m.in. na Słowacji, Węgrzech oraz w Rosji. "Zakład w Chodzieży będzie produkował plastikowe oraz metalowe elementy dla branży AGD. Z licznych badań wynika, iż nasz kraj stał się jednym z europejskich liderów produkcji w tym sektorze" - podał Piechowiak.

Według przedstawicieli koreańskiego inwestora, decyzja o lokalizacji fabryki w Polsce podyktowana była m.in. optymalnymi warunkami logistycznymi oraz potencjałem sektora AGD w naszym kraju. Inwestor nie informuje, jaki jest szacowany koszt powstania nowej fabryki.

Firma doradcza JP Weber analizowała dla Dongjin ok. 20 lokalizacji w Wielkopolsce, w tym także w obrębie Poznania. Ostatecznie wybór padł na teren dawnej chodzieskiej fabryki mebli Europol.

Dongjin dostarcza swoje produkty m.in. takim firmom jak Samsung czy Hyundai Motor Group.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.