Praca dla inżynierów i techników w Stargardzie

W stargardzkiej fabryce Bridgestone ruszył powakacyjny nabór, m.in. na techników i inżynierów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla inżynierów i techników w Stargardzie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

10 wrz 2015 11:24


– Doskonale znamy lokalny rynek pracy i wiemy, że ma on spory potencjał, m.in. dzięki działalności Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Akademii Morskiej w Szczecinie, czy lokalnych szkół – mówi Katarzyna Kucharska, specjalista ds. personalnych Bridgestone Stargard. – Rekrutacja prowadzona jest u nas w trybie ciągłym, w zależności od bieżących potrzeb. W ostatnim czasie pojawiło się kilka dodatkowych ofert dedykowanych osobom z doświadczeniem inżynieryjnym i technicznym – dodaje.

Stargardzka firma poszukuje pracowników na takie stanowiska, jak inżynier mechanik, technik utrzymania ruchu – elektryk/automatyk, specjalista ds. planowania produkcji, inżynier ds. zapewnienia jakości oraz młodszy inżynier. Są również wolne etaty dla operatorów w działach produkcyjnych, jednak w tym przypadku zapotrzebowanie zmienia się dynamicznie, w zależności od aktualnej skali produkcji.

Nowoczesne technologie

– Wielu kandydatów, którzy z powodzeniem przeszli rekrutację i dołączyli do zespołu Bridgestone Stargard podkreślało, że niezwykle istotna była dla nich możliwość pracy z technologiami i różnorodnym oprogramowaniem, jakie są wykorzystywane w fabryce – dodaje.

Powakacyjny nabór to nie jedyny projekt kadrowy Bridgestone Stargard. W wakacje dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim odbyło staż w dziale utrzymania ruchu. Kolejnym elementem współpracy ze szkołą będzie realizacja patronatu, która docelowo obejmie 400 uczniów. Zakłada ona organizację staży, praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów oraz kadry pedagogicznej ZS nr 1. Dla najzdolniejszego ucznia przewidziane zostało stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w fabryce.

Grupa Bridgestone

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 tys. pracowników. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12,5 tys. pracowników.

W fabryce w Stargardzie Szczecińskim pracuje w niej ponad 800 osób. Zakład produkuje opony do samochodów ciężarowych i autobusów, które trafiają do krajów na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.