Praca dla informatyków w Crossover: Firma z Teksasu zapłaci Polakom 32 tys. zł na miesiąc

6
Praca dla informatyków w Crossover: Firma z Teksasu zapłaci Polakom 32 tys. zł na miesiąc Na zdjęciu Andy Tryba, CEO Crossovera (fot. LinkedIn)
Amerykańska spółka Crossover szuka 1000 pracowników na polskim rynku pracy. To ogromna szansa dla specjalistów branży IT i fiansistów, zwłaszcza że proponowane wynagrodzenie jest bardzo atrakcyjne.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla informatyków w Crossover: Firma z Teksasu zapłaci Polakom 32 tys. zł na miesiąc

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 gru 2015 13:55


Amerykańska firma Crossover planuje zatrudnić do końca 2016 roku co najmniej 1000 polskich programistów, architektów oprogramowania, kierowników projektów i ekspertów finansowych.

- Nasze badania rynku w Polsce wykazały ogromny potencjał jaki drzemie w polskich specjalistach ds. programowania, ale także finansów. Chcemy pracować z najlepszymi – mówi Andy Tryba, CEO Crossovera.

- Dążymy do współpracy z top 1 proc. utalentowanych specjalistów z całego świata. Proces selekcji jest bardzo surowy, oparty na serii specjalistycznych testów sprawdzających wiedzę i umiejętności kandydata – dodaje.

Crossover zatrudnia pracowników zdalnych, którzy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie w wybranych godzinach, minimum 40 godzin w tygodniu, bez konieczności chodzenia do biura.

Niezależnie od kraju pochodzenia co miesiąc zarabiają średnio 8 tys. dolarów, czyli ok. 32 tys. zł.

32 tys zł pensji na miesiąc to sporo w porównaniu z wynagrodzeniami w branży IT w Polsce.

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR "Wiosna 2015" polski programista zarabia średnio 6452 zł brutto. Pensje 25 proc. osób na tym stanowisku nie spadają poniżej 8 tys. zł brutto, jednak kolejne 25 proc. nie może liczyć na więcej niż 4,8 zł zł brutto.

Dużo mniej zarabia także projektant oprogramowania. Mediana jego wynagrodzeń wynosi ok. 6 tys. zł brutto. Najlepsi (jedna czwarta osób) wyciągają więcej niż 7 tys. zł brutto. Z kolei średnia płaca na stanowisku kierownika ds. tworzenia aplikacji wynosi w Polsce ok. 10 tys. zł brutto. Podobnie wygląda sytuacja na stanowisku kierownika IT.

Crossover ma siedzibę w Teksasie, współpracuje ze specjalistami z 80 krajów i 1150 miast na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Polski programista 2017-03-11 20:12:37

Straszne brednie, oni chyba mówią o ludziach z paru letnim doświadczeniem po studiach. Na pewno nie należe do wybitnych, baaa jestem średni z aspiracjami ;) Mam już jakieś doświadczenie, około 7 letnie i zarabiam ponad 10k na rękę, na B2B badz co badz ale to raczej nie jest kolosalna roznica pomiedzy etatem, zwlaszcza ze na pewno bardziej zapierdzielasz. Także nie wiem o czym tutaj piszą, raczej o świeżakach 3letnich, bo tyle wtedy zarabiałem gdzieś.