Praca dla informatyka: intive co miesiąc zatrudnia około 50 osób

• Informatyczna spółka intive, należąca do Enterprise Investors, która posiada dziewięć oddziałów w Polsce, do 2019 r. planuje podwoić zatrudnienie.
• Co miesiąc zatrudniamy około 50 osób - mówi nam Ludovic Gaudé, CEO intive.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla informatyka: intive co miesiąc zatrudnia około 50 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

19 wrz 2016 0:05


intive działa na rynku specjalistycznych rozwiązań informatycznych, powstała w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk.

Do 2019 roku intive planuje dwukrotnie zwiększyć zatrudnienie. Firma zatrudnia obecnie ponad 1200 osób. Około 85 proc. zatrudnionych osób pracuje w dziewięciu oddziałach ulokowanych w Polsce, natomiast niemiecki oddział zatrudnia około 100 pracowników.

- Polscy specjaliści łączą w sobie wiedzę i umiejętności interpersonalne, dlatego stawiamy na inwestycje. Jest to istotne dla budowania odpowiedniego kontaktu z klientem. Najpierw trzeba zrozumieć, czego chce klient, aby później móc nad tym pracować – mówi Ludovic Gaudé, CEO intive.

- Ok. 20 tys. studentów kierunków informatycznych co roku opuszcza mury polskich uczelni. My z kolei co miesiąc zatrudniamy około 50 osób. Dlatego też na siedzibę naszych oddziałów wybraliśmy miasta akademickie, aby mieć dostęp do polskich absolwentów – dodaje.

Praca dla inżyniera

Jak wyjaśnia Gaudé, podczas rekrutacji firma zwraca uwagę na dwa elementy. Pierwszy z nich to wiedza z zakresu nowoczesnych technologii. Drugi element – dla CEO intive dużo bardziej istotny – to entuzjazm.

- Zatrudniani przez nas inżynierowie muszą posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę, ale muszą też cechować się dużym entuzjazmem i empatią. Powinni chcieć się rozwijać oraz zdobywać doświadczenie, a także wykazać się empatią wobec współpracowników i klientów. To bardzo ważne, zwłaszcza że proponujemy im pracę w skomplikowanym środowisku, jakim jest międzynarodowa korporacja – wyjaśnia.

Na światową skalę

intive współpracuje z europejskimi firmami. Są to przede wszystkim spółki z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu oraz krajów skandynawskich. Firma jest także obecna w Stanach Zjednoczonych – zarówno na wschodnim, jak i zachodnim wybrzeżu.

- intive pomaga tradycyjnym firnom przekształcić się w cyfrowe. USA i Europa to dwa obszary, które cechują się najwyższym zapotrzebowaniem na innowacje – mówi Gaudé.

Jak zaznacza, spółka współpracuje przede wszystkim z sektorami, które potrzebują wsparcia z zakresu programowania – na przykład z branżą motoryzacyjną czy finansową. Ale nie tylko. Również start-upy które mają dostęp do dużych zasobów finansowych, są na liście współpracowników.

- Wychodzimy z założenia, że intive powinien być wszędzie tam, gdzie jest potrzebna innowacja – podsumowuje Gaudé.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

programista 2017-10-11 21:27:53

Zatrudniamy 50, a zwalniamy 25 doświadczonych programistów. Bilans na plus, ilościowy.