×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca: Coraz więcej firm szuka programisty blockchain

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 gru 2017 18:58

- Programowanie w technologii blockchain to obecnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności, a jej zdobycie może być świetną szansą na rozwój i angażującą pracę - wyjaśnia Wiktor Żołnowski CEO Pragmatic Coders.

Praca: Coraz więcej firm szuka programisty blockchain
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Na rynku IT pojawia się coraz więcej stanowisk pracy w charakterze programisty blockchain.

• Produkty oparte o technologię blockchain są nadal nowością.

• Niemniej jednak już teraz brakuje specjalistów do pracy przy innowacyjnych projektach.

• Jest to szansa, aby stać się jednym z pierwszych ekspertów w szybko rozwijającej się niszy.

Większość osób mówiąc o blockchain ma na myśli kryptowalutę Bitcoin i jej zastosowanie jako zdecentralizowany środek płatniczy. Dużo mówi się o kryptowalutach jednak w dyskusji często pomija, się samą technologię - blockchain.

Czytaj też: Japońska firma internetowa GMO wypłaci część wynagrodzeń w bitcoinach

Technologia blockchain oprócz dokonywania zaufanych transakcji między podmiotami ma znacznie więcej zastosowań. W dużym uproszczeniu jest to zdecentralizowana baza danych przechowująca pełną historię zmian. Co raz zostanie zapisane w blockchainie - pozostanie tam na zawsze. Ta cecha tej technologii pozwala na jej zastosowanie w wielu obszarach - np. do śledzenia łańcuchów dostaw czy historii kredytowej.

Nie przegap szansy

W latach 90. zaczął się przełom spowodowany pojawieniem się sieci internetowej. Każdy kto zobaczył tę szansę i nauczył się technologii używanych do tworzenia stron internetowych, szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy. Blockchain już dokonuje rewolucji, która odmienia współczesne rynki.

Na początku swojej kariery, wiele osób decyduje się na wybór jednego z najbardziej popularnych języków programowania, nie doceniając pułapki dużej konkurencji na rynku pracy. W branży można spotkać się także ze zjawiskiem “zasiedzenia się” w technologiach i brak rozwoju w kierunkach innowacyjnych co w rezultacie skutkuje problemami ze znalezieniem pracy nawet przez programistów z długoletnim stażem.

- Programista, który w porę nie zorientuje się i nie nastawi na rozwój w nowych technologiach będzie miał znacznie mniejszy dostęp do ciekawych projektów, które będą realnie wpływały na rzeczywistość w przyszłości - mówi Wiktor Żołnowski CEO Pragmatic Coders.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca: Coraz więcej firm szuka programisty blockchain

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA