Praca: Centra handlowe potrzebują pracowników. Będą zatrudniać specjalistów

• W Polsce działa już blisko 500 centrów handlowych.
• Zatrudnionych jest niemal 400 tys. osób.
• Eksperci spodziewają wzrostu liczby etatów dla specjalistów w centrach handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca: Centra handlowe potrzebują pracowników. Będą zatrudniać specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 maj 2016 17:24


Z raportu Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) Retail Research Forum wynika, że tylko w 2015 roku oddano do użytku 27 nowych obiektów, a 18 rozbudowano. Dało to razem 605 tys. mkw. nowej powierzchni. W Polsce działa już blisko 500 centrów handlowych, w których zatrudnionych jest niemal 400 tys. osób.

- Począwszy od pracowników w sklepach, kierowników sklepów, poprzez cały szereg firm serwisowych, sprzątających, ochroniarskich, zaplecze techniczne, a także firmy i osoby, które zajmują się bieżącym zarządzaniem i marketingiem obiektów handlowych - jest to naprawdę duża grupa. Średnio będziemy mieli około 800 osób w pojedynczym centrum handlowym. 90 proc. z nich pracuje w sklepach, a reszta w innych sektorach powiązanych z zarządzaniem obiektem - powiedział dyrektor generalny PRCH Radosław Knap.

W styczniu 2016 r. odwiedzalność centrów handlowych była nieznacznie wyższa niż rok wcześniej, choć przybyło nowej powierzchni handlowej. O ile nie nastąpią radykalne zmiany prawne, sytuacja pracowników sektora nie powinna ulec zmianie. Ze względu na ostatnie ożywienie w rekrutacjach na stanowiska menedżerskie, eksperci spodziewają się mniejszej liczby ofert na tym szczeblu, za to wzrosnąć powinna liczba etatów dla specjalistów.

- Sytuacja na rynku centrów handlowych w Polsce wygląda dobrze. Według naszych ostatnich analiz, obroty w centrach handlowych w Polsce były wyższe w 2015 roku w stosunku do poprzedniego roku. Również odwiedzalność klientów w centrach handlowych jest na stabilnym poziomie, nawet lekko wzrostowym. To cieszy, ponieważ z drugiej strony liczba centrów handlowych stale rośnie. W zeszłym roku powstało ponad 20 nowych obiektów, a wiele starszych obiektów było rozbudowanych, przebudowywanych, więc widać, że cały czas centra handlowe cieszą się popularnością w Polsce - dodał dyrektor generalny PRCH.

W Polsce działa już blisko 500 centrów handlowych, w których zatrudnionych jest niemal 400 tys. osób (fot.mat.pras.) W Polsce działa już blisko 500 centrów handlowych, w których zatrudnionych jest niemal 400 tys. osób (fot.mat.pras.)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.