×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób

  • Autor: PAP/rs
  • 26 paź 2017 22:08

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT w ciągu roku zwiększyło zatrudnienie o dodatkowych 200 osób. Zdaniem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego, Centrum Usług Biznesowych GSK IT „wpisuje się w główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W ciągu ostatniego roku poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób, w tym przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych pracowników IT.

• GSK jest obecnie jednym z największych globalnych przedsiębiorstw branży przemysłu farmaceutycznego. W 2005 roku, obok inwestycji związanych z produkcją leków, spółka utworzyła w poznańskiej fabryce Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które jest jednym z trzech tego typu globalnych ośrodków firmy.

- Z punktu widzenia polityki gospodarczej kraju, innowacyjna branża farmaceutyczna, uznawana jest za jeden z najprężniejszych i najbardziej rozwojowych sektorów gospodarki. Centrum Usług Biznesowych GSK IT poprzez inwestycje w obszarze inteligentnej reindustrializacji, transfer know-how i tworzenie nowych wysokospecjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy wpisuje się w główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju," - podkreślił w przesłanym PAP komunikacie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński.

W ciągu ostatniego roku poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób, w tym przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych pracowników IT. Obecnie 700 specjalistów pracujących w Centrum wspiera procesy badawczo-rozwojowe leków i szczepionek, produkcję i dystrybucję leków, oraz obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych.

- Polski zespół GSK IT dostarcza kompetencje i rozwiązania, które są niezbędne w pracy naukowców i pracowników GSK nad naszymi terapiami. To zdecydowanie usprawnia proces badawczo-rozwojowy i produkcję innowacyjnych leków i szczepionek," - zaznaczył dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych GSK IT oraz członek zarządu GSK Services Sp. z o.o. Sebastian Drzewiecki.

Obecny w Poznaniu ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott podkreślił z kolei, że obszar nauk przyrodniczych i medycznych jest jedną z najmocniejszych stron także brytyjskiej gospodarki. Jak mówił, "Brytyjskie firmy z tego sektora są przedsiębiorstwami wiodącymi na świecie i w znaczący sposób wspierają brytyjski sektor ochrony zdrowia. Jest to obszar wymagający bliskiej współpracy sektora publicznego, rządowego, firm komercyjnych i świata nauki oraz międzynarodowego transferu know how" - powiedział ambasador.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA